Mario 64

Ekin cihan
Ekin cihan 3.06.2010 - 12:31
Musluk tamircilerini özlediniz mi?
Evet yeni oyunumuz Mario 64’ü inceliyoruz. Nintendo 64’den alınma bir oyun ama grafik olarak ve mekan olarak azda olsa değişmiş. Ben maalesef emusunu oynuyorum ama ds de ilk alacağım oyunlardan biri.

Mario 64’e başladığımızda ilk olarak malikaneye giriyoruz. Burada kilitli kapılar var. Fakat kilitli kapıları açmak için anahtar yerine yıldız bulmamız gerekiyor. Bir kapı ancak 3 yıldızınız olduğunda açılıyor. Bir diğeri ise 5 yıldızınız olursa... Oyuna ilk başladığımızda bir kapı açık oluyor ve yıldızı bulmak için bölüm geçmek çok ilginç olmuş. Örneğin tablo var ve tabloda deniz resmi varsa, denizli bir bölüme gidiyoruz. Bunun için yapmanız gereken tablonun üstüne doğru atlamak. Zaten otomatikman Mario tablo içine giriyor ve bölüme başlıyorsunuz. Aslında oyun o kadar da kolay değil ama çok eğlenceli diyebilirim. Öyle yıldızları her zaman ara bul olayı yok. Bazen düşmanlarınızla ufak ve değişik şekilerde savaşıyor bazen gizli bir bir yoldan yıldızlara ulaşabiliyorsunuz... Size bir resim göstermek istiyorum bölüme nasıl girdiğimizle ilgili.

Mario 64

Resimde gördüğümüz gibi yoshinin önünde bir tablo var yapmamız gereken tablonun üstüne atlamak ve o bölüme direkt geçiyoruz.

Mario 64

Bu resimde malikanenin bir bölümünü görüyoruz. Zaten bir kapı var. Gördünüz gibi ona girmek için 3 yıldızınızın olması gerekiyor. Tabii bu sadece kapılardan örnek için gösterdim yoksa daha bir sürü var.

Mario 64

Bunlarda karşılaşacağımız düşmanlardan bir tanesi. Yapmamız gereken ya üstüne atlamak yada yumruk atmak... Hemen ölüyorlar.

Mario 64

Mario’nun yıldızı bulduğu an. Aslında yıldızı bulduğunuzda otomatikman malikaneye dönüyorsunuz ama her bölümde bir yıldız olduğunu sanmayın. Tekrar dönüp o bölüme giriyor ve diğer yıldızları arayabiliyorsunuz.

Mario 64

Bu da karşılaşacağımız düşmanlardan biri. Yapmamız gereken üstüne çıkıp zıplamak ve taş kırılıyor içinden yıldız çıkıyor. Yalnız üstüne çıkıp, zıplamak lazım diyorum ama bu o kadar kolay değil. Düşman üstünüze atlıyor, sizi ezmek istiyor. Tam o sırada kaçıp, yere düşünce üstüne çıkıp 3-4 defa zıplamak gerekiyor. Taşı kırmak için 2 ya da 3’üncüde zaten taş kırılıyor ve yıldızınızı alıp çıkıyorsunuz.

Benim en sevdiğim bölüm 2’incisi. Karla kaplı bölümde olan süper bir şey yıldızı almak için bir buz yolundan aşağıya kayıp, o odadan yıldızı almanız gerekiyor. Aldım ve çıkdım ama bir daha girdim başka yıldız varmı diye ve süper bir şeyle karşılaştım! Kaydığım bu yolda bir penguen bana yarış teklifi etti. Eğer ondan önce aşağıya varırsam bana yıldız vereceğini söyledi! Açıkcası çok sevindim ve çok hoşuma gitti oyun tek kelime ile süper...

Mario64’ün seslerine zaten laf yok, grafikler çok şirin ve hiç sıkılmadan oynuyorsunuz. Oyunda oldukça ilginç şeyler var aslında ve çok eylenceli! Bu oyunu mutlaka edinmelisiniz.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 14:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mario 64

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×