Mario Dance Dance Revolition'a doğru

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Mario Dance Dance Revolition'a doğru
Nintendo'nun maskotu ve arkadaşları yollarını Konami'nin dans oyununa çevirdi. Haftalardan bu yana ilk kez Nintendo firması ticari karakterlerinin Nintendo olmayan bir oyunda yer alacağını ortaya çıkardı. Nintendo ve Konami bugün yaptıkları açıklamalarda Nintendo Gamecube için yeni bir Dance Dance Revolution oyununu geliştirmekte olduklarını bildirdiler. Mario'lu Dance Dance Revolution oyununun bu yaz Japonya'da piyasaya çıkması bekleniyor. Amerika ve Avrupa çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Bu serinin özelliklerinden birisi de Mantar Krallığında karakterler içerecek olması. Her ne kadar oyunla ilgili fazla bilgi verilmemiş olsa da, öyle görünüyor ki bu oyun DDR'nin oynanışıyla Süper Mario serilerinin 3D grafikleriyle birleşince iyi iş çıkaracağa benziyor.

Diğer DDR oyunlarında olduğu gibi oyuncular yine bir Mat üzerinde ekrandaki komutlara göre oyunlarını oynayacaklar. Ayrıca standart dans oyununun dışında bazı küçük oyunlarda içerecekmiş.

Öyle görünüyor ki Nintendo kendi karakterleriyle ilgili sıkı tutumunu değiştirmiş ve genişlemeye yönelmiş gibi. Nintendo'yu bu tür açılımlarda görmek gerçekten nadir bir olaydır. Bu haberler ve Çarşamba günü yapılan duyurulara bakacak olursak Mario ve arkadaşlarının Electronic Arts'ın yeni oyunu olan NBA Street V3'ün Gamecube versiyonunda boy göstereceğini görüyoruz. Bu da gösteriyor ki Nintendo pompasını biraz daha çalıştırıyor.

Mario'lu Dance Dance Revolution oyunu 16 Ocakta Japonya'da başlayacak olan 2005 Yeni nesil World Hobby fuarında gösterilecek.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 08:50
Kalan Karakter: 300 Gönder
Mario Dance Dance Revolition'a doğru
İlginizi Çekebilir