1/2

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Mahmut Saral 15.06.2010 - 13:44
Kış Olimpiyatları bu kadar eğlenceli olmamıştı
Platformlar Wii
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
  • Yapımcı - Yayıncı SEGA - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 70
Artılar Eğlenceli yarışlar, karakterler
Eksiler Grafikler iyi değil
Nintendo ve Sega’nın iki önemli karakteri tekrar beraber. Müsabakalardan önce kendisiyle konuşma şansına eriştiğimiz Mario, kısa süreliğine borular ve altınlarla ilgili çalışmalar yürütmeyeceğini, biraz spor yaparak formunu korumayı amaçladığını dile getirdi. Görünüşe göre biraz göbek yapmış zaten. Sonic ise, kendinden gayet emin. Dr. Eggman’ın dünyayı yok etmek için hazırladığı planları bir bir bozan Sonic, aynı hız ve becerisini, bu kez olimpiyatlarda denemek istiyor. Fazlasıyla moralli olduğunu görebiliyoruz.

Nintendo için piyasaya sürülen her Mario ve Sonic temalı oyun, büyük ilgi görüyor ve bu da devam oyunlarının peşi sıra gelmesini sağlıyor. Geçtiğimiz yıl çıkan ve olimpiyatları konu edinen Mario & Sonic at the Olympic Games, spora renkli bir bakış açısı katmıştı. Şimdi de geleneksel oyunların ikinci ayağındayız. Yeni yapımda, bu kez sadece kış sporları sunuluyor.

Yarışçılar buraya

Öncelikle bir profil açmamız isteniyor. İsim yazdıktan sonra, hangi ülkeye mensup olduğumuzu göstermek için bir de bayrak seçiyoruz. Oyunda Türk bayrağı da unutulmamış. Ana menüye geldiğimizde winter games ve party games başlıklarını görüyoruz. Eğer resmi organizasyonu, Mario ve Sonic’in gözüyle yaşamak istiyorsanız, bu şıkkı işaretlemelisiniz. Eğer kısa süreli eğlence arıyorsanız ve buna arkadaşlarınızı da dahil etmek istiyorsanız party Games seçeneği daha uygun. Her modu, ister tek başımıza, istersek de 4 kişiye kadar arkadaşlarımızla oynayabiliyoruz. Yapımda Mario ve Sonic oyunlarından tanıdığımız birçok karakter yer alıyor; Metal Sonic, Yoshi, Dr. Eggman, Donkey Kong, Wario ve Luigi gibi.

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Katılacağımız yarışmalardan bahsedecek olursak, her birinin kış mevsimine uygun mücadelelerden oluştuğunu görüyoruz. Kayak, kızak yarışları, buz hokeyi, artistik paten ve benzeri sporları yapabiliyoruz. Yarışlar esnasında ekstra uğraşlar vererek de rakiplerimizi geçmek için savaşıyoruz. Örneğin kayak yaparken, yol üzerinde sürpriz kutular bulunuyor. Aldığımız takdirde, diğer rakiplerimizin gidişatını etkileyebilecek ödüller kazanıyoruz; yoldan çıkarma gibi. Yolun bazı kısımlarında da hızlandırıcı bantlar var.