Mark Cerny Vita'nın da arkasından çıktı

Mark Cerny Vita'nın da arkasından çıktı

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 21.09.2013 - 16:47
Bu adam süpermen midir?
Mark Cerny'yi şu sıralar PS4'ün baş mimarı olarak tanıyoruz. Kendisi aynı zamanda PS4 çıkış oyunlarının en kendine has üyesi Knack'i de geliştiriyor. Geçmişi de klasik oyunlarla dolu bir tasarımcı aynı zamanda. Pek çok analist ve Sony yöneticisi PlayStation markasının daha ulaşılabilir mimarileri tercih etmeye başlamasına sebep olarak Cerny'yi gösteriyor; yani PS4'ün oyun kalitesi artarsa bu direk Cerny'nin kararları yüzünden olacak. Kendisi bu kadar şeyle bile PS markası için inanılmaz önemli; üstüne bugün ortaya çıkan, daha önce pek dillendirlimeyen bir gerçek bu önemi iyice arttırdı: Cerny aynı zamanda Vita'nın da baş mimarıymış.

Mark Cerny Vita'nın da arkasından çıktı
Yoshida'nın açıklamaları ve Eurogamer'ın araştırması sonucu doğrulanan bilginin bugüne kadar neden telaffuz edilmediği bilinmiyor, fakat anlaşılan o ki Cerny PS4 ve Vita üzerinde aynı anda çalışmış. İki konsolun birbirleriyle bu kadar uyumlu olmasının, Remote Play özelliğinin üzerinde bu kadar durulmasının sebebi bu. Cerny iki konsolu birden aynı vizyonla yapmış. Hatta Eurogamer'a verdiği röpörtajda Cerny iki konsolun arasındaki bağlantıyla alakalı pek çok fikirlerinin olduğunu, ama son ürüne Remote Play'den başkasının eklenmediğini de belirtiyor. Yani uzun lafın kısası, şu sıralar Mark Cerny PlayStation'ın neredeyse her şeyi. Bakalım sonu iyi olacak mı?
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 09:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×