Mark Hamill, The Last Jedi'daki Luke Skywalker'dan nefret etmiş

Mark Hamill, The Last Jedi'daki Luke Skywalker'dan nefret etmiş

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 20.12.2017 - 11:30
Yönetmen Rian Johnson'dan Luke Skywalker açıklaması.

Star Wars: The Last Jedi, vizyona girdiğinden beri Star Wars hayranlarının hedefi olmuş vaziyette. Hatta, dün de bahsettiğimiz gibi hayranlar filmin Star Wars serisinden kaldırılmasını istiyor. Bunun en büyük nedeni ise son Jedi, Luke Skywalker'ın yeni üçlemedeki kişiliği. Star Wars evreninin yaratıcısı olan George Lucas'ın "En güçlü Jedi" dediği Luke Skywalker'ın huysuz bir ihtiyar haline gelmesi, doğal olarak genişletilmiş evreni takip eden hayranları kızdırdı. Bu kızan kişilerin arasında Luke Skywalker'ın kendisi de var. Karaktere hayat veren Mark Hamill, daha film vizyona girmeden önce filmin yönetmeni Rian Johnson ile bu konu hakkında ters bile düşmüş.( SPOILER Uyarısı)

Mark Hamill, The Last Jedi'daki Luke Skywalker'dan nefret etmiş

Rian Johnson, Business Insider'a verdiği röportajda, Mark Hamill'e Luke'un hikayesini anlattığı zaman verdiği tepkiyi anlattı. "Duymak istediği şey olmadığına eminim" diyerek gülen Johnson, "Bunu anlayabilirim. Mark uzun bir süredir Luke'un nasıl geri dönebileceğini düşünüyormuş. Luke hikayeye geri dönen bir karakter ve film bununla ilgili olmamalı.  Hatta karakter filmde olması gerektiği gibiydi ve Rey ile bir bağlantısı vardı. Mark'ın aklındaki şey tabi ki bu değildi ve kendisi senaryoyu okuduktan sonra endişelerini benimle paylaştı. Ancak, olması gereken buydu. Konu hakkında tartıştık, fikir alışverişi yaptık ve bu da aramızdaki ilişkiyi güçlendirdi."

Sizce, Luke Skywalker böyle bir sonu hak ediyor muydu?

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 09:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 13:25
En güçlü Jedi buysa yanmışız. Zaten, Darth Vader'ı ya da imparatoru da dosdoğru yenmedi ki. Babaa diye ağladı, o da aldı imparatoru attı. Ne oldu ikisini de yenmiş mi oldu? Star Wars evreninde ne yazık ki hep Jedi lar ezik tanıtılıyor.
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2017 10:07
Jedi'lık sadece kılıç kullanma yeteneği değildir. Luke doğru düzgün eğitim bile almamıştı ayrıca.
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 21:50
Luke 6.filmde Jedi bile değildi. Filmin sonunda ancak Jedi olabildi. Daha sonran jedi master ve grandmaster oluyor işte o zamanlarda tarihin en güçlü Jedi'i oluyor.
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 17:57
öyle bir demişsinki sanki jedi denen şey gerçek ve filmde onu gerçekte olduğu gibi değil de ezik göstermişler. Adamlar istediklerini istedikleri gibi gösterirler. bize beğenmek yada beğenmemek düşer.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 18:26
Luke karakterini canlandıran Mark Hamill yaşlandığı için resmen Luku u gömmüşler. Gençlerin önünü açmak için çok bayat bir numara. Luke karakteri ağlayan sızlanan ihtiyar birisine dönüşmüş yazık. Bence tekrar çevrilmeli bu bölüm. Olmamış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 11:54
filmlere saçma sapan dokunuş yapan şu yönetmenlere birileri dokundursun bi yerde de kurtulalım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 10:53
ışık hızında kaçışlar, ışık hızında takipler... çakma bir star trek izliyormuş hissiyatına kapıldım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Eremiel
Eremiel 20.12.2017 13:10
Berbat senaryo tekrarı yeşil çam filmi. Açık ve net şu son çıkan dc filmleri kadar kötüydü. En azından sw I in sonunda duel işi kurtarıyordu. Burada o da yok. Önceki film luke ta luke diye verdiler gazı. İkinci film twilight a döndü.
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 08:10
Roge one ı kastetdiysen sonu güzeldi evet diğerler fos
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×