Marmaray oyun oldu!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 15.11.2013 - 14:47
Niye oynuyorsunuz "İmdat Şeysi" ile oğlum?
Olaylı açılışının ardından basılı ve sosyal medyada büyük yankı bulan Marmaray Raylı Sistemi, İzmir’de bir bilişim firması tarafından flash oyun haline getirildi.

Oyuncini web sitesinin ekibi tarafından geliştirilen Marmaray İmdat Şeysi, hem yaşanan ironik olayı esprili bir dille yansıtarak eğlendiriyor, hem de Gezi Parkı eylemlerinde yaşananlara ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bazı açıklamalarına ve bazı basın organlarında yer alan “bu olayın sorumlusu çapulculardır. Çapulcular imdat şeysiyle oynuyor ve kasıtlı olarak bozuyor” haberlerine ufak göndermelerde bulunuyor.

Marmaray oyun oldu!
Oyunda amacınız Marmaray trenindeki diğer yolcular farkına varmadan “İmdat Şeysi”ni mümkün olduğu kadar uzun süre çekmek. “İmdat Şeysi”ne asılı kaldığınız sürece puan kazanıyorsunuz.

Diğer yolcular ise zaman zaman birisinin İmdat Şeysi’ni çektiğini anlıyor ve size doğru bakıyor. Yakalandığınız taktirde de sizi Başbakan tarzı bir çıkışla karşılıyor ve trenden atıyor. “Biber gazı tadında bir son oldu. İmdat Şeysini sizden öğrenecek değiliz! Biz Biliriz, Çok iyi biliriz!”

Marmaray oyun oldu!
Oyunun müziği için de yine Gezi Parkı olaylarından bir müzik seçilmiş. Siz İmdat Şeysi’ne basıp puan toplarken bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi Caz Korosu’nun seslendirdiği “Çapulcu musun vay vay (Entarisi Ala Benziyor)” adlı parça çalıyor. Marmaray - İmdat Şeysi oyununu Oyuncini sitesinden bulabilirsiniz.

Daha önce “Duran Adam”ı ve diğer Gezi Parkı olaylarını da flash oyunlara konu etmiş olan Oyuncini web sitesi, gündemi yakalayan ve eleştirel unsurlar içeren oyunları ile dikkat çekiyor.
Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 23.05.2022 18:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
Marmaray oyun oldu!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×