Mars'ta Organik Bileşenler Bulundu

Mars'ta Organik Bileşenler Bulundu

Ali Osman Uz
Ali Osman Uz 4.12.2012 - 12:21
Mars araştırma aracı Curiosity'den çarpıcı analiz verileri
NASA'nın Mars üzerindeki araştırmaları tüm hızıyla sürüyor. Curiosity adlı Mars araştırma aracının son keşifleri oldukça etkileyici. NASA bilim adamlarının verdiği son bilgilere göre Mars üzerinde organik bileşenler bulundu.
 
Bu organik bileşenlerin ne anlama geldiği henüz bilinmiyor. Yani şu an verilen bilgiler doğrultusunda "Mars'ta yaşam izine rastlandı" demek doğru değil.

Mars'ta Organik Bileşenler Bulundu
Mars'ta bulunan organik materyal içerisinde karbon olduğu belirtiliyor. Bu karbonun toprak içerisindeki mikroplara işaret edebileceği düşünülüyor, ancak bu mikrop kalıntılarının Curiosity aracı tarafından Dünya üzerinden taşınmış olabileceği, ya da meteorlar aracılığıyla Mars üzerine bulaşmış olabileceği ihtimaller arasında.
 
Bilim adamları şimdilik "Mars'ta yaşam izi bulduk" diyemese de, bu gelişmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bakalım Curiosity'den gelen diğer analiz verilerinden neler çıkacak.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 01:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×