Martin Landau vefat etti

Martin Landau vefat etti

Furkan Güler
Furkan Güler 17.07.2017 - 14:29
Görevimiz Tehlikeni'nin yıldızı aramızdan ayrıldı
Hollywood'un eski Görevimiz Tehlike dizisinin yıldızı Martin Landau, 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. UCLA Tıp Merkezi'nde tedavi gören Martin Landau'nun bedeni, beklenmeyen komplikasyon sonuçlarına daha fazla dayanamayarak iflas etti. 28 Haziran 1928'te dünyaya gelen Landau, kariyerine New York Daily'de çocuklara yönelik çizimler yaparak başlamıştı. Daha sonrasında tiyatro ve sinemaya geçiş yapan başarılı aktör, Alfred Hitchock'un 1959 başarılı yapımı North by Northwest (Gizli Teşkilat), Space: 1999 (Uzay 1999) ve Gepetto gibi filmlerde rol almıştı.

Martin Landau vefat etti
3 kez Oscar, 5 kez Emmy ödüllerini aday gösterilen Martin Landau, Ed Wood filminde canlandırdığı Bela Lugosi rolüyle Oscar ödülüne layık görülmüştü. Ayrıca hazırlık aşamasında olan Nate & Al ve Without Ward filmlerinde rol alacağı söylenen oyuncunun yerine kimin geçeceği şimdilik belli değil. Döneminin en başarılı erkek oyuncuları arasında gösterilen Martin Landau, yakın zamanda 9 isimli animasyonu seslendirmişti. Post apokaliptik bir evrende geçen 9, insanlığın çeşitli belalardan kurtuluşunu anlatıyo. Yüzüklerin Efendisi filmlerinden hatırladığımız Elijah Wood'un da yer aldığı 9, eleştirmenler tarafından oldukça beğenilerek çıktığı dönemde gişede başarı sağlamıştı.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 22:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.07.2017 20:08
Allah rahmet eylesin. Toplum ve sanat için değer vermiş insanların vefat haberleri şahsen beni çok fazla üzüyor. huzur içinde yat dostum.
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2017 11:15
Para için olmasın hemde çok para
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×