1/4

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 15.02.2011 - 16:49
İki Dünya Arasında 90 Saniyelik bir Dövüş
Platformlar PlayStation 3, XBox 360
Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds
  • Yapımcı - Yayıncı Capcom - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş
Merlin Puanı 85
Artılar Yenilenen tuş sistemi gayet güzel olmuş. Grafikler çizgi roman tarzına daha fazla uyum sağlamış. Geniş içerikli galeri.
Eksiler Hikaye modu çok kısa sürüyor. Müzikler biraz daha iyi olabilirdi.
Dövüş oyunları Atari salonlarının ilk zamanından beri dünyayı en çok saran oyunlar olmuştur. Street Fighter ile başlayan macera sürekli ve hızlı bir şekilde kendini yenileyerek devam etmiş ve her zaman değişik şekillerde karşımıza çıkmıştır. Bazen birleştiler bazen ayrıldılar, ama hep amaca uygun olarak sürekli bir aksiyon içerisinde bıraktılar bizi.

Ama hiç bırakmadık onları, ne kadar yeni tarzda oyunlar çıksa da ne kadar oyun konusunda farklı yönlere baksak da ne zaman bir dövüş oyunu karşımıza çıksa hemen alıp denedik. İşte Marvel vs. Capcom da bunlardan bir tanesiydi. O zamanlar tarzın üstünlüğünü ele almış olan KOF ve Tekken serisinin yerine hoş bir alternatif olan MvsC oyunculara yıllarca okudukları o çizgi roman kahramanlarını dövüştürebileceklerdi üstelik onların yanına Capcom’un envai çeşit oyunundan alınan karakterler ile takım kurdurabileceklerdi.

Hmm… Bir tane Ryu olsun

Marvel vs. Capcom serisinin son oyun olan Fate of Two Worlds’deki hikaye Dr. Doom’un Albert Wesker ile birlikte iki evreni birleştirme amacı sonunda doğan yeni bir kötülükle savaşı konu alıyor. Galactus adlı evren yok edicisine karşı durmak ise hem Marvel hem de Capcom karakterlerine ve elbette bize kalıyor.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds
Oyunun tekniksel detayları hakkında fazla konuşmayacağım nitekim ne birinci oyundan ne de ikinci oyundan çok farklı değil. Zaten konu bir dövüş oyunu olduğunda, üstelik de bu oyun bir serinin üçüncü oyunu olunca bu konu hakkında bir şeyler anlatmak gerçekten gereksiz kalıyor. Fakat bu demek değil ki hiçbir yenilik yok. Elbette üçüncü oyunda da yenilikler mevcut.

Bir tane Wolverine olsun

Her şeyden önce ikinci oyunun aksine son oyunda kontrol mekanizmasında bir değişiklik olmuş. Klasik tekme ve yumruk ikilemesini üstten ve alttan seçenekleri ile dörtlü bir halde sunmak yerine, son oyundaki üç tuşlu bir sistem kullanıyor. Bu tuşlar hafif, orta ve sert olarak ayrılıyor. Yani kısacası artık X tuşu ufak tekme veya üçgen tuşu büyük yumruk değil. Her bir tuş yerine göre hem yumruk hem de tekme olabiliyor. Her ne kadar sistemin adı üç tuşlu sistem olsa da biz yine dört tuşu da kullanıyoruz. Dördüncü tuşumuz özel saldırı tuşu olarak geçiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×