1/2

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 13.08.2010 - 18:29
Çizgi karakterler, sert dövüşçülere karşı
Çocukken hangi birimiz Arcade makinelerine onlarca jeton harcamadık? Hangimiz saatlerini atari salonlarında umarsızca tüketmedi?  “Bırak ben geçeyim” diyen abiler hangimizin sırasını almadı ki? Özellikle Street Fighter’ın popülerliği bu atari salonlarıyla sağlanmıştı.

Marvel’ı ise akıllara kazınmış karakterleri ve son dönemde yaptığı film ve oyun ataklarıyla oldukça yakından tanıyoruz. Çocukluğumuzun süper kahramanlarını bizlere sunan Marvel, özellikle Spider-Man filminden sonraki dönemde adından sıkça söz ettirdi.

Şimdi de Street Fighter’ın yapımcısı Capcom ile çizgi roman denince ilk akla gelen Marvel, güçlerini üçüncü defa birleştiriyor.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds
Dövüş oyunlarına yeni bir soluk getiren üç karakter seçme özelliği, bu oyunda yine karşımıza çıkıyor. Özellikle önceki Marvel/Capcom ve Capcom vs. SNK oyunlarında da kullanılan bu özellik, dövüşe bir dinamizm katıyor ve farklı karakterleri aynı anda kontrol edebilmemizi sağlıyor. Kontroller, serinin önceki oyunlarına alışmış olanlar için pek farklı değil. Yani bu oyunda da sorunsuz olarak karakterlerinizi alıştığınız şekilde kontrol edeceksiniz. Havada yaptığınız kombolar, takım arkadaşlarınızı destek için çağırmak, karşı tarafın combo’larını kesmek gibi özellikler olduğu gibi korunmuş.

Aduket değil Hadouken

Marvel vs Capcom 3’te şu ana kadar açıklanmış 16 karakter mevcut. Bunlardan Marvel tarafına baktığımızda; Captain America, Iron Man, Super-Skrull, Thor, Wolverine, Doctor Doom, Hulk ve Deadpool gibi karakterleri görüyoruz. Bir iki karakter, önceki oyundan farklı olarak değişik görünüşlerle karşımıza çıkıyor. Örneğin Iron Man, Extremis zırhıyla, Thor ise Reborn zırhıyla karşımıza çıkıyor.
Capcom tarafında ise çeşitli oyunlardan farklı karakterler bulunuyor. PS2 oyunu Okami’den Amaterasu, Street Fighter’dan Ryu ve Chun-Li, Devil May Cry’dan Dante ve Trish, Resident Evil 5’ten Chris Redfield,  Darkstalkers’dan Felicia ve Morrigan Aensland, şu ana kadar açıklanmış Capcom karakterleri.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×