1/3

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 20.01.2011 - 11:51
Ryu ile Wolverine bir arada rahat durur mu?
Üniversite yıllarındayken, okula gitmekten başka her türlü şeyi yaptığım bir dönemde en sık aktivitelerden biri de atari salonlarına uğramaktı. Bu oyunları çok seven ve çok da iyi oynayan bir arkadaşımla birlikte saatlerce burada takılıp onlarca jeton harcadığımı bilirim. 19 yaşındaki bir adamın burada ne işi var diye soracak olursanız, açıkçası cevabı ben de tam olarak bilmiyorum. Sanırım eskiden kalma o retro anıların yeniden canlanmasından dolayı yaşadığım heyecandı.

Marvel vs. Capcom: Fate of Two Worlds elime geçtiğinde tekrardan o zamanlara geri döndüm. Nitekim o sırada arkadaşım tüm oyunlarda vakit geçirirken ben o sırada Marvel vs. Capcom’un ilk oyununu oynamakla meşgul olurdum.

Dikkat! Bu bir “Preview” versiyondur!

Öncelikle belirtmem gerekir ki bizim incelediğimiz versiyon deneme sürümü, yani bir nevi demo. Dolayısı ile oyun ile ilgili çok fazla detay veremeyeceğim gibi verdiğim detayların kesinliğinin de garantisi olmayacaktır. Nitekim sizlerin oynadığı demolardan farklı olarak bu sürümlerde gördükleriniz tamamıyla oyuna aktarılacak diye bir şart yok. Neyse bu teknik konuları bir kenara bırakarak oyunumuza dönelim.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds
Fate of Two Worlds’ün hikayesi şu şekilde; Dr. Doom, Marvel Evreninin tüm kötülerini toplar ve Resident Evil’dan tanıdığımız Albert Wesker’in güçleri ile birleşerek, alışılagelmiş “Şu dünyayı tek başıma bir yönetsem” mantığını uygulamaya çalışır. Yalnız bunu yaparlarken iki evreni de birleştirmeye çalışırlar ki bu da her iki dünyayı da yok edecek potansiyele sahip büyük bir tehlikenin ortaya çıkmasına sebep olur ve iş her zamanki gibi Marvel ve Capcom kahramanlarına kalır.

Ben eskiden çizgi roman severdim

Elbette bu tarz oyunların tek kişilik modunda anlatılacak pek fazla bir şey yok. 30 karakter içerisinden dilediğiniz üçünü seçerek sırası ile rakipleriniz ile karşılaşıyor ve hepsini yenerek oyunu bitiriyorsunuz. Her bir karakterin kendine has tanınmış özelliklerine uygun olarak dövüş stilleri mevcut. Dövüşe ilk seçtiğiniz karakter ile başlarken dövüş sırasında sıradaki karaktere geçiş yapabiliyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×