Mass Effect 2, galaksiyi feth ediyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Mass Effect 2, galaksiyi feth ediyor
2010’un En Çok Beklenen Video Oyunlarından Biri Olan Mass Effect 2, Dünyanın Dört Bir Yanındaki Mağazalara Doğru Yola Çıktı

Edmonton, Alberta – Tekrar hoş geldiniz Komutan Shepard. Kaybedenler adına savaşmaya hazır olun! Bir Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) markası olan BioWare™ bugün ödüllü bilimkurgu fenomeni Mass Effect’in devam oyunu Mass Effect™ 2’nin satış mağazalarına doğru yola çıktığını duyurdu. Mass Effect 2 heyecanlı çatışmaları ve derin ve özenle hazırlanmış hikayesi ile dünyanın dört bir yanındaki medya kuruluşlarından büyük bir ilgi gördü ve PC için 95, Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi için yapılan 29 incelemede ise ortalama 97 not alarak bu platform için tüm zamanların en yüksek not alan ikinci oyunu oldu*. Bu notlar arasında 360 Magazine (5/5), Destructoid (10/10), Eurogamer (10/10), Eurogamer Italy (10/10), Eurogamer Spain (10/10), G4 TV (5/5), Game Daily (10/10), Gamespy.com (5/5), GamesRadar (10/10), gamesTM (10/10), Official Xbox Magazine UK (10/10), TeamXbox (10/10), Total PC Gaming (10/10), VideoGamer.com (10/10) ve X360 Magazine (10/10) de bulunıyor. Time Magazine, Mass Effect 2 için “video oyunlarının Avatar’ı – tek farkı hikayesinin daha da iyi olması” derken, USAToday.com ise “Mass Effect 2, 2010 için çıtayı çok yükseltiyor” diye yorumladı.

BioWare kurucu ortaklarından ve EA RPG/MMO Group Genel Müdürü Dr. Ray Muzyka, Mass Effect 2’nin çıkışı ile ilgili şu yorumu yaptı, “zengin, etkileyici dünyalar, sağlam karakter ve hikayeler ve sıkı aksiyon BioWare oyunlarının vazgeçilmezleridir ve Mass Effect 2 ile tüm bu alanlardaki çıtayı çok yükselttik. Hayranlarımıza bu derece kaliteli bir oyunu sunmak için canla başla çalışan ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum. Etkileyici Mass Effect evreninde geçen bu devam oyunu olağanüstü bir başarı, tüm dünyadaki hayranlarımızın eline geçmesi için sabırsızlanıyoruz!”

Mass Effect üçlemesi tehlikeli uzaylı yaşamı ve gizemli, keşfedilmemiş gezegenlerle dolu devasa bir evrende geçen, epik bir bilim kurgu macerasıdır. Mass Effect 2’de oyuncular kahraman Komutan Shepard rolünde galaksinin en tehlikeli ajanlarıyla birlikte, intihar olarak görülen çok zorlu bir göreve çıkacak. Oyun size heyecanlı çatışmaları, zengin ve fütüristik hikayesi, göz alıcı uzay keşifleri ve duygusal olarak yakınlık kuracağınız karakterleriyle eşi benzeri olmayan sinematik bir deneyim sunacak.

Mass Effect 2’yi satın alan oyuncular ayrıca, oyuncuların ücretsiz olarak indirilebilir içerik ve haberler yoluyla Mass Effect evreniyle daha içli dışlı olmalarını sağlayacak olan oyun içi portalı ‘Cerberus Ağı’nı da aktif hale getirebilecekler. Normandy kaza sitesinin yakınında yeni bir görev içeren ilk DLC bugün sunulacak. Oyunu birinci el almamış olan oyuncular ise, ‘Cerberus Ağı’nı Xbox 360’ta 1200 MS puanı, PC’de ise $15 karşılığında alabilecekleri aktivasyon kodu ile açabilecekler**. BioWare önümüzdeki haftalarda yeni ‘Cerberus Ağı’ haberlerini de duyuracak.

Mass Effect 2, Xbox 360 ve PC için piyasadadır ve ESRB tarafından ‘M’ (Yetişkin), PEGI tarafından ise ‘18+’ ile derecelendirilmiştir. Daha fazla bilgi için geliştirme ekibini http://twitter.com/masseffect2 Twitter adresinden takip edebilir veya oyunun http://masseffect.bioware.com/ adresindeki resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

* Metacritic.com’a göre
**Aktivasyon EA Online hesabına bağlıdır ve transfer edilemez.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2022 07:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mass Effect 2, galaksiyi feth ediyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×