Mass Effect 3'te multiplayer var!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.10.2011 - 11:23
Bu sefer dedikodu değil
Dün sizlere Avustralyalı bir oyun dergisinin Mass Effect 3'te multiplayer olacağını doğruladığını yazmıştık. Haberler dergide çıktıktan sonra BioWare'de bunu daha fazla saklamanın çok mantıklı olmyacağını düşünmüş olacak ki yeni sistemi açıklama ihtiyacı duydu.

BioWare forumlarındaki bir yazıda Chris Priestly co-op görevleri açıklarken tek kişilik oyunun bir parçası olmasa da sonucuna doğrudan etkisi olacağından ve oyuncuları Reaper sorununu alternatif metodlar ile çözme şansı tanıyacağından bahsetti.

İşte hikayenin sonuna etki eden bu sistemin adına Galaxy at War adı veriliyor. Bu sistem ayrıca tek kişilik oynanıştaki "Galactic Readiness" seviyesini de etkiliyor.

Lakin co-op modu sistemin sadece bir parçası, diğer plaform ve arayüzler ilerleyen zamanlarda açıklanacakmış.

Mass Effect 3'te multiplayer var!
"Şunu önemle belirteyim ki bu sistem tamamen opsiyonel ve sadece diğer oyuncuların sizin oyununuzu tecrübe etmesini sağlayan bir özellik, oyunu hala en üst başarı seviyesinde tek başınıza bitirebilirsiniz yani co-op'u oynamadığınız için açamayacağınız başarımlar olmayacak. Mass Effect 3'te her zaman için öncelikli amacımız size tam ve tatmin edici bir tek kişilik oynanış sunmak olmuştur."

"Yakın zaman önce kurulan BioWare Montreal'deki bir ekibimiz kendini oyunun multiplayer kısmına adamış durumda, bu sırada esas oyun BioWare Edmonton'da devam etmekte. Her iki ekip de ME1 ve ME2'yi yapan grubun emrinde ve başlarında da Casey Hudson bulunuyor."

"Komutan Shepard sadece tek kişilk bölümde bulunacak tıpkı Garrus, Ashley, ve Liara gibi. Bu karakterleri multiplayer'da göremeyeceksiniz. Multiplayerda oyuncular kendi "custom" karakterlerini yaratıp savaşın farklı cephelerinde savaşacaklar. Bu şekilde oyunda Turians, Krogans, Asari ve diğer başka ırkları oynama şansını yakalayacaksınız, elbette onlara has özellikleri ile birlikte."

Mass Effect 3 2012'nin başlarında PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkacak.
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 15:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mass Effect 3'te multiplayer var!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×