Mass Effect: Bring Down the Sky

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Mass Effect evreninin genişleyen yüzü
Platformlar PC
Mass Effect: Bring Down the Sky
  • Yapımcı - Yayıncı BioWare - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game,Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 90
Artılar Eski yüzleri görmekten bıkan oyuncular için yeni bir ırkın gelmesi ve bu kez doğrudan doğruya insanlığı ilgilendiren bir konu üzerine odaklı olması
Eksiler Oyunun genelindeki yavan savaş sistemi, mekanlardaki sığlıkların aynen devam ediyor olması
"Yazı için Çağrı Kazancı'ya teşekkür ederiz."

Sıklıkla göremediğimiz bilim-kurgu (Science Fiction) RPG oyunları arasından en çok tutulanlarından birisi olan Mass Effect’e doymak bilmeyenler için, oyunun ilk ek paketi Bring Down the Sky ismini taşıyor. Yapım çıkmadan önceki videolarında anlatıldığı üzere geniş ve açık bir evren, bize güzel bir dövüş sistemi sunmamış olsa da, sunum kalitesi, konusunu işleyişi ile çıktığı yılın en çok ses getiren yapımlarından birisi olmayı başarmıştı.

Mass Effect: Bring Down the Sky

Derin olaylar

Olaylar radikal bir Batarian grubunun Asgard sistemindeki taşınabilir asteroid istasyonunu kaçırıp, yakın koloni olan Terra Nova sistemine çarpması için yeniden ayarlaması üzerine başlar. Bu olayları tetikleyen ilk faktör 2171 yılında insanlığın Skyllian sınırında kolonileşmeye başlaması üzerine olmuştur. Hali hazırda Skyllian sınırında yaşamakta olan Batarian kolonisi mevcuttur ve bu durum onlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Batarian’lar Sitadel konseyinden olaya müdahale ederek, bu bölgenin Batarian ırkının denetiminde olduğunu duyurmasını istemiş, ama istekleri reddedilmiştir. Bunun üzerine Batarian ekonomik ve diplomatik açıdan bağlarını koparıp, kendi içlerinde yasadışı eylemlere başvuran bir ruh halini almaya başlamışlardır. Hükümet para ve silahları suç şebekelerine aktararak, sınır bölgesinde kolonileşmeye çalışan insanlığa karşı saldırılar düzenlemesi konusunda sürekli bir politika gütmeye başlamıştır. Evrenin geri kalanı her zamanki gibi insanlığın sorunlarına karşı duyarsızdır. Bu bölgedeki sorunlar delil yetersizliği hikayesi ile hala görmezden gelinmektedirler. Tabii ki konsey insanlığına karşı bu gücünü çoklu konsey ırklarının aralarındaki sözleşmesinden almaktadır. Ortalama bir Batarian ülkeye giren çıkan her türlü haberin istihbarat bakanlığından geçtiğini bilir. Bu haberlerin sadece hükümet tarafından onaylandığı gerçeği de var.

Genişleyen galaksi

Sadece biz ve bizim yetenekli mürettebatımız engelleyebileceği ve evrenin geri kalanın gene insanlığına duyarsız kaldığı bir macera ile karşı karşıyayız. Milyonlarca masum insanın ölümünü engellemek için, asteroid’i nihai amacına varmadan önce durdurmamız gerekiyor. Bu ilk indirilebilir ek paket Mass Effect evreni biraz daha genişletiyor ve bize yaklaşık 90 dakikalık ek bir oyun süresi sunuyor.

Mass Effect: Bring Down the Sky

Paket PC ve X360 kullanıcıları için indirebilir durumda. 400 MS puanına sahip olan her Xbox kullanıcısı bu paketi çekip oynayabilir. PC için ise orijinal CD-Key’inizi kullanarak paketi masseffect.bioware.com/galacticcodex/bringdownthesky_pc.html adresinden indirebilirsiniz. Sonrasında kayıtlı bir oyununuzu açarak Normandy’nin güvertesinden galaksi haritasına geçerek bu maceraya atılabilirsiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2022 00:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mass Effect: Bring Down the Sky

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×