1/2

Massive Chalice (İlk Bakış)

Massive Chalice (İlk Bakış)

Mert Günhan
Mert Günhan 9.10.2013 - 17:38
Double Fine'ın yeni efsanesi geliyor
Kickstarter, oyun endüstrisini değiştirmeye devam ediyor. Oyun yayıncılığını öldürmeye and içen yapımcıların, hayranlarından aldıkları desteklerle, bütün yaratıcılıklarını koruyarak geliştirdikleri oyunlar, sektörde büyük bir başarıyla yollarına devam ediyor.

Kickstarter’ın ekmeğini en çok yiyen stüdyolardan olmaya aday Double Fine Productions ise, gerçekten başarılı Kickstarter projeleriyle hayranlarının gönlünü kazanmaya devam ediyor. Massive Chalice ise, stüdyonun son işlerinden biri olarak, gerçekten gümbür gümbür geliyor.
Massive Chalice, Double Fine’ın ikinci Kickstarter projesi ve şirketin en önemli ikinci projesi. Şu anda ekip iki proje üzerinde çalışıyor, bunlardan biri Broken Age, diğeri ise Braid Muir’in başında bulunduğu Massive Chalice.

Massive Chalice (İlk Bakış)
Chalice, aslında epey enteresan bir yapım, taktiksel rol yapma türünde gelecek olan oyun, yepyeni mekanikleri ve eğlenceli Kickstarter videosu ile, oyuncuların gözüne şimdiden girmiş durumda.

Braid Muir, özellikle bu projeye çok güveniyor. Brütal Legend’da baş tasarımcılardan birisi olan ve Iron Brigade, Brazen gibi yapımların başında duran Muir, Massive Chalice ile taktik strateji rol yapma oyunu dalında, farklı şeyler denemeyi hedefliyor.

Massive Chalice, fantastik bir dünyada geçiyor. İblisler tarafından işgale uğrayan bu dünyayı kurtarmaya çalışan bir kahramanı canlandırdığımız oyun, bu klasik konsepte kan bağı elementini katarak işleri biraz değiştiriyor. Chalice’te amacımız jenerasyonlarca kahramanlar yetiştirip, onları kullanarak dünyayı iblislerden temizlemek, tabii bu uğurda, pek çok seçim yapıp, taktiksel düşünüp, kararlarınızı iyi vermeniz gerekecek.

Massive Chalice (İlk Bakış)
Diyelim bir kahramanınız var, bu kahramanınız, sonuç olarak bir insan ve dünyayı iblislerden kurtarmak için belki ömrü yetmeyecek, bu sebeple kahramanımızın soyunu devam ettirerek pek çok mini mini küçük kahramanlara sahip olması lazım. Buna bağlı olarak, yetiştirdiğiniz kahramanlara ne gibi misyonlar yükleyeceğiniz de size kalmış. Onları politikaya mı atacaksınız yoksa savaşın ortasına mı?

Peki ya ortada birden fazla kahraman varsa? Bir abi kardeş hikayesi mi göreceğiz? Krallığı nasıl kurtaracaksınız? Hadi iblislerden kurtardınız, kendinden kurtarabilir misiniz? İşte bu tarz esprili ve bir o kadar heyecanlı durumlara yol açacak bir oyun Massive Chalice.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×