Mavi Balina'dan sonra Momo isimli oyun oyunculara dert oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 1.08.2018 - 13:46
Zincirleme intiharlar yeniden başlayabilir.

Global olarak büyük tehlikelere yol açan Mavi Balina isimli oyun, bugünlerde artık oyuncuların bilinçlenmesiyle daha az oynanmaya başlandı. Ancak oyuncuları intihara sürükleyen Mavi Balina'nın ardından Momo isimli oyun da ebeveynlerde endişe uyandırıyor. Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz, Momo oyununun tehlikelerinden bahsederken, oyunların yalnızca adının değiştiğini ve tehlikenin aynı olduğunu söyledi. Doç. Dr. Koltuksuz, daha çok çocukların internetteki güvenliğini, yalnızca bir oyuna indirgememek gerektiğini belirtiyor.

Mavi Balina'dan sonra Momo isimli oyun korku salıyor

Momo isimli oyun aynı Mavi Balina gibi oyuncunun kişisel bilgilerini ele geçiriyor ve oyuncuyu intihara kadar sürükleyebiliyor. Daha çok WhatsApp üzerinden yayılan oyunda uzmanlar ebevenylere, yasaklamak yerine çocuklarına bu tarz konularla alakalı eğitimler verilmesini öneriyor.

Momo oyununun yüzü olan bu görsel ise Vanilla Müzesinde sergilenen bir öğeye ait. Şimdilik Amerika, Meksika, Japonya ve Fransa'da yaygın olarak oynanan Momo, şu anda ülkemizde Mavi Balina kadar ünlü değil. Ancak ilerleyen dönemlerde neler olacağını kestirmek güç. Biz yine de önlemimizi alalım.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2022 02:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2018 02:16
Tövbe Bismillah bu resim nedir ya...
MK Okuru
MK Okuru 7.08.2018 09:25
sen yine iyisin ben bu suratı hergün görüyorum aynı anneme benziyor
isilra
isilra 2.08.2018 19:46
Bu resim olmasa habere girme gereği duymayacaktım doğrusu xD
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2018 17:34
iyilik yapcağımızı düşünürken aslında kötülük yapıyoruz.Bir çok insanın haberi olmayacaktı diğer arkadaşlarımızında dediği gibi. Merak eden bir çok çocuk inşallah bu yönde sorun yaşamaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2018 17:01
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Haber sitelerinde görmeyene kadar belki de birçoğumuzun bundan haberi yoktu. Bu şekilde duyurmak iyi mi oluyor kötü mü tekrar düşünmek lazım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2018 23:33
Japonya ve Fransa'da yaygın olarak oynanan Momo, şu anda ülkemizde Mavi Balina kadar ünlü değil. Ancak ilerleyen dönemlerde neler olacağını kestirmek güç. Biz yine de önlemimizi alalım.Haberi hemen paylaşıyoruzki ünlü olmama gibi bir tehlike kalmasın daha fazla çocuk ölsün.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2018 16:59
fat king filmini izleyin abi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mavi Balina'dan sonra Momo isimli oyun endişe uyandırıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×