1/2

Max Payne 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yıllar onu çok değiştirdi
Yaptığı iş, zaten çok zordu. Bütün gün belalı insanlarla uğraşmak ve adaleti sağlamak için mücadele vermesi, onu çok hırpalıyordu. Bu yüzden tüm günün yorgunluğunu, akşam eve gittiğinde ailesiyle bir arada olarak atıyordu. Bu onun tek ve en güzel mutluluğuydu. Fakat bu huzurlu tablo bir gün bitti. Eve geldiğinde her yerin sessizliğe gömüldüğünü, ailesinin neşeli gülümsemelerinden yoksun olduğunu gördü. Bu telaşla etrafı aramaya başlayınca, kısa süre sonra acı gerçekle karşılaştı…

Artık hayat eskisi gibi olmayacak!

Max Payne 3, ilk iki oyunla pek bağı olmayan tamamen farklı bir yapım olarak hazırlanıyor. Öyle ki, orijinal oyunun geliştirici stüdyosu Remedy yerine, yeni yapımı Rockstar Vancouver hazırlıyor. Yeni Max’i ilk kez gördüğümde, ben de çoğu oyuncu gibi şaşkınlık yaşamıştım. Geçen yıllar boyunca yorgun ve yaşlı bir karakter görmemiz normaldi. Fakat Max, iri vücut yapısı, gür sakalları ve tamamen kel kafasıyla görünüş olarak tamamen değişmiş, sanki Sam Fisher’ı andırır bir tarzla karşımıza çıktı. Her konuda farklılık isteyen Rockstar, bu durumdan memnun. Firmanın üst düzey sorumlusu Sam House, bu değişiklikler hakkında, “Max’in hayatında yeni bir sayfa açılıyor” ifadesini kullanıyor. Rob Nelson ise, “Bazı şeylerin değişmesinin gerektiğini, ama eski seriye sadık kalarak yeni noktaların ortaya çıkarılmasının zor olduğunu” dile getiriyor.

Max Payne 3
"Yeni Max, Double Agent'taki Sam'i andırıyor."

Yeni yapım, Max Payne 2’nin 12 yıl sonrasında başlıyor. Max, yaşadığı kötü olaylar neticesinde sağlığı bozulmuş ve depresyona girmiş bir insan olarak yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Artık New York Polis Merkezi’nde çalışmayan karakterimiz, ayrıca şehirdeki atmosferden de hoşlanmamakta ve burada geçirdiği her gün ona eski olayları hatırlatmaktadır. Bu sebeple yeni maceramızda dünyanın en kalabalık ülkelerinden olan Brezilya’da bulunacağız. Artık bir polis değil, zengin bir ailenin koruma şefi konumunda yer alacağız. Fakat en önemli suç çeteleri Brezilya’da, yani Max’in yaşadığı Sau Paulo kentinde bulunmaktadır. Primeiro Comando da Capital çetesi ise, en güçlüsüdür. Bu örgütün, hapishane baskınları, uyuşturucu kaçakçılığı ve yasa dışı silahlanma gibi birçok suçu bulunuyor. Polisliği bıraksa da, adalet duygusundan kopmayan Max, bu kötü ortamda kendisi korumak ve bildiği en iyi işi yapmak zorundadır.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×