1/2

MechAssault 2: Lone Wolf

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Dev robotların akıllara ziyan kapışmasında ikinci perde.
Platformlar XBox
MechAssault 2: Lone Wolf
  • Yapımcı - Yayıncı Day 1 Studios - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 86
Artılar Harika grafikler, mükemmel görsel efektler. Farklı araçları kullanma imkânı.
Eksiler Tek düze oynanış, yapay zekâ çok zorlayıcı değil. Tek kişilik oyun süresi kısa.

Xbox sahibi olan ya da oyunları ile az çok ilgilenenler MechAssault ismini hemen tanıyacaklardır. Microsoft destekli firma, Day 1 Studios’un bizi dev robotlar dünyasına götürdüğü 3. kişi görüşlü yüksek tempolu aksiyon oyunu, Xbox dünyasında büyük ses getirmişti. Sadece tek kişilik senaryosuyla değil online oynanan modları ile de en az HALO ve Ghost Recon kadar ilgi gören oyun, hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmıştı. Kısa süren tek kişilik senaryosu nedeniyle hemen bitiyor olması insanları bir sonraki versiyonunu beklemeye itti, çünkü gerek yüksek temposu gerekse güzel grafikleri ile herkesi ekranların başına monte etmişti MechAssault.

Day 1 Studios beklentileri boşa çıkarmadı ve aradan uzun bir süre geçmeden ikinci oyunlarını piyasaya sürdüler. MechAssault 2 tıpkı ilk oyunda olduğu gibi dev robotlar dünyasını, bol aksiyon ve hareket içeren yüksek tempolu senaryosu, gözleri yerinden fırlatacak kadar kaliteli grafikleri ve Matrix filmini anımsatan efektleri ile yaşatıyor.

Robotum olmadan çıkmam abi

Tarihler epeyce uzak bir geleceği gösteriyor ve ileri teknoloji ile donatılmış şehirlerde dolaşıyorken zamanımızın izlerini görmek pek mümkün değil. Dört bir yan aşırı gelişmiş araçlar ve robotlarla dolu. Bu denli ileri teknoloji oyuncakları arasında şehrin asayişini koruyanlar da üzerleri tank misali silahlarda donatılmış ve içlerinde birer pilotu olan dev robotlar. Baş kahramanımız da çenesini değil de robotunun silahlarını konuşturmayı seven karizmaya sahip gizemli biri. İlk oyunda fazlasıyla önem taşıyan, devam oyununda da üzerine giyeceği aşırı güçlü zırhı yine iş başında. Aslında bahsettiğimiz; kahramanımızı 3 metre boyunda ve savaş makinesi yarı robot haline getiren bir zırh. Çevrede kullanılabilecek her hangi robot, araç veya tank olmadığında güvenebileceğimiz tek araç.

İrili ufaklı her tülü suçun robotlarla işlendiği bir zamanda, sayısız düşmanı alt ederek dünyanın sükunetini yeniden sağlayan kahramanımızı ikinci oyunumuzun başında bilgisayar dehası arkadaşı ile yürürken görüyoruz. Daha ne olduğunu anlamadan şehri daha büyük ve daha güçlü silahlara sahip robotlar istila etmeye başlıyor. Şehrin belirli noktalarındaki geçitlerden birer birer çıkan bu robotlarla baş etmek bize düşüyor elbette.

İlk görevimiz olan şehrin güvenliğini sağlama esnasında hem kontrolleri öğreniyor hem de oyunun genel yapısını kavrıyoruz. Demin de bahsetmiş olduğum zırhımız, bizi dev robotlara karşı koruduğu gibi onları alt edecek kadar güçlü silahlı donanıma da sahip. Analog kollarla kolayca hakimiyetini kurduğumuz kahramanımızı yöneterek ilk görevi tamamlamaya çalışırken ister istemez grafiklere ve patlama efektlerine hayranlık beslemeye başlıyoruz. (İleride göreceklerimizin yanında bunlar hiçbir şey sayılır).

“R” sınıfı ehliyeti olan, robot pilotları aranıyor.

Oyunun büyük kısmını robot kullanarak geçirdiğimiz az çok anladınız, ancak işin güzel tarafı oyunda gördüğümüz her türlü aracı kullanabiliyor olmamız. Kahramanımızın kullandığı zırh ile gözümüze kestirdiğimiz bir robotun üstüne atlarsak; onu etkisiz hale getirmek için küçük bir oyunu tamamlamamız gerekiyor. Zırhımızla robota sarıldığımızda sağ alt köşede game-pad ile basmamız gereken tuşlar belirtiliyor. Eğer bize söylenen tuşlara doğru zamanda hatasız basarsak; robotu etkisiz hale getiriyoruz. Daha sonra yapmamız gereken “Y” tuşuna basıp zırhımızdan çıkarak müstakbel robotumuzun kontrol paneline geçmek. Eğer ele geçirdiğimiz robotumuz gerçekten güçlü silahlara sahipse; seyreyleyin gümbürtüyü.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×