1/4

Medal of Honor: Allied Assault Breakthrough

İzzet Berkay Karamanderesi 3.06.2010 - 12:31
Medal of Honor'ın son görev paketinin tam çözümü

Tunisia-Battle of Kasserine Pass I

Çatışma bölgesine bırakıldıktan sonra fareyi üzerine getirdiğinizde yeşil olmayan her şeyi ve herkesi vurun. Nasıl açıklama ama?  Siperlerden giderek Alman panzerine kadar böyle devam edin. Kendi askerlerinizi kurtaracaksınız diye kasmayın. Onları sizi kurtarmıyor! Siz kendi canınızı kurtarın. Unutmayın bu sadece bir oyun ve para verende sizsiniz. Onlar değil. Onları işi sizin için ölmek! Nasıl mantık ama?...  Her neyse panzer ile yola devam edin. Sağ tuşa bastığınızda makineli tüfeği sol tuşta ise topu kullanıyorsunuz. Yolun sonunda bunkera gelince tank patlamadan inin. Bunkerın içini temizleyip kapıyı açın. Kapıdan içeri devam edin iki topu koruyan piyadeleri öldürün ve toplara “E” tuşuna basarak bomba yerleştirip uçurun. Çevre mayınlı olduğu için ilerideki siperlerden diğer bunkera kadar devam edin. Bunkerdaki herkesi öldürün. Kırmızı ile yanıp sönen ve almanız gereken ıvır zıvırı toparlayın. Bazı silahları masadan almak için “E”ye basmanız gerekiyor. Bunu da unutmayın. Cephaneliğe de bomba döşedikten sonra yakınınızdaki çıkıştan kaçıp konvoy ile buluşun.

Tunisia-Battle of Kasserine Pass II

Yolun sonunda sağ taraftan ilerleyin, mayın tarlasını geçin. Burada bir iki mayın patlıyor ama ölmüyorsunuz. Valla… Ben geçtim oradan biliyorum. Topları koruyan piyadeleri vurun topları havaya uçurun. Kayadan yapılmış köprüden geçip, yolun ilerisindeki yokuştan inin ve mayın tarama tankını koruyun. Yol boyunca bol bol düşman gelecek. Cephanenizi idareli harcayın. One Shot One Kill! olayı… Tank belli bir noktadan sonra patlayacak. (Sadece paletleri) O zaman bunkerlara sızıp yeniden temizlik yapacaksınız. Bu sefer bomba döşedikten sonra üste açılır bir kapaktan kaçacaksınız.

Tunisia-Bizerte Canal

Dereden kayıp ile karşıya geçin. Geçerken kapının önünü tutan ve pencerede duran alman askerlerini öldürün. Duvarın yanına bombayı döşeyip biraz uzaklaşın. Açılan delikten içeri girip esir İngiliz komandolarını kurtarın. Onların da yardımı ile şatoyu baştan sona temizleyin en son geldiğiniz yere geri döneceksiniz. Burada size karşı kullanılan makinelinin başına geçip tahta kapıyı kırarak giren alman kamyonunu ve içinden çıkan askerleri öldürün. Kapıdan çıkıp iki sokak ileri gidince Klaus Knefler adındaki Alman ajanı ile buluşup onu takip ederek ateş etmeden ilerleyin. En son çıkacağınız kapıyı size gösterdiğinde iki nöbetçi arkanızdan gelip size ateş açacak. Onları öldürüp Klaus’u izlemeye devam edin. Çatılarda kovalamaca devam edecek. En kilitli bir kapıda Klaus sizden biraz zaman kazandırmanızı isteyecek sağ ve sol taraftan gelen alman askerleri öldürün kapı açıldığında hemen kapatıp üzerine de tahtayı kapatın. Hepsini e tuşu ile yapacaksınız. Önce kapı sonra yanda yanıp sönen tahta. Ondan sonra üniformaların olduğu bir odaya gideceksiniz. Orada üniformalarınızı giyip İtalyan askeri kılığında alman nöbetçiler ile konuşup ”7” tuşuna basarak aldığınız kağıtları gösterip kamyon ile kaçacaksınız.