1/4

Medal Of Honor Allied Assault: Spearhead

-
- 3.06.2010 - 12:31
Çözümü incelemesi ile birlikte geldi.

Tam çözümüne geçmeden oyunu biraz anlatayım. Oyunda 2. Dünya Savaşı’nda bir askersiniz. Oyunun ilkini oynayanlar zaten biliyordur. Oyunun yapay zeka ve grafikleri gayet güzel. Oyunu oynamak için ihtiyacınız olan minimim sistem PII 450MHz, 128Mb Ram, 800Mb boş yer, 16Mb OpenGL uyumlu bir ekran kartı, ses kartı klavye ve tabi ki mause. Ancak GeForce 2Mx 200 in daha altında bir ekran kartınız veya PIII’ün altında bir işlemciniz varsa oyun bilgisayarınızı baya bi zorluyor. Oyunun bu mission packini oynamak için oyunun ilkine ihtiyacınız var. Ama oyununuz kopya ise %90lık bir ihtimalle oyunu yüklemek için bayağı uğraşacaksınız. Oyunu yüklemek Win XP kullanıcılarını biraz daha fazla zorluyor. Oyun baya biraz kısa olmuş. Özellikle bu oyunu 3 aydır bekleyen ve bu oyunu gerçekten seven oyuncuklar biraz hayal kırıklığı yaşayabilir. Bu tür oyunları ortalama düzede oynayanlar oyunu 5-6 saatte bitirebilirler. 

Eğer aşağı anlattığım yerleri bulmakta zorlanıyorsanız pusulanızdaki oku takip edin. Oyunda TAB tuşuna basarak o sırada yapmanız gereken görevlere bakabilirsiniz. Bitirdiklerinizin yanında bir X var.

Normandy:

Oyuna bir uçakta başlıyorsunuz ve hedefinize varınca aşağıya atlıyorsunuz. Bölümdeki amacımız arkadaşlarımızla belirlenen yerde buluşmak. Bir süre sonra bir ahırın çatısından içeri dalıveriyorsunuz ve oyunun kontrolünü burada alıyorsunuz. Paraşütünüzden kurtulmak için ENTER tuşuna basın. Ahırın içinde birkaç tane adam var. Onları öldürün. Yalnız dikkat edin alt kattaki adamı öldürürken birisi size camdan ateş edecek. Onu da vurun ve üst kata çıkın. Üst kata çıkacağınız merdivenin ortası kırık olduğundan kenarından çıkın. Orada da bir adam var onu da temizleyin. Ve açık bir yer göreceksiniz. Oraya doğru gidin. Aşağıda derenin diğer tarafında birkaç tane adam var. Olduğunuz yerden onları vurun ve dereye atlayın. Sağ tarafa doğru giderek dereden çıkın ve oradaki adamları öldürün. Toprak yola doğru gidince bir kamyon size doğru gelmeye başlıyor. Kamyonun içinden 4 adam çıkacak onları öldürdükten sonra toprak yolu takip edin. Bu sırada birkaç tane adam karşınıza çıkacak dikkatli olun. İlerde yolun 3e ayrıldığını göreceksiniz. Sağa veya sola dönmeden dümdüz devam edin. Bir süre sonra arkadaşlarınızla buluşacağınız binanın yanına geleceksiniz. Binanın önünde duran askerlere saldırdığınızda arkadaşlarınız yardıma gelecek. Biraz sonra askerlerinizden birisinin Tiger Tank diye birinin bağırdığını duyacaksınız. Binanın biraz gerisinde bir AA Gun var. Onu kullanarak tankı patlatın ve arkadaşlarınızın yanına dönün. Bölümün ilk kısmı burada bitiyor. 

Kısa bir yüklemenin ardından ilk bölümün ikinci kısmı başlıyor. Bu bölümlerde komutanınızın ölmemesi lazım. Yoksa başarısızBulunduğunuz yerin hemen ilerisinde bir yel değirmeni var. Onun altındaki yerden iki tane adam çıkacak. Onları öldürün. İçerde 25 health var. İhtiyacınız varsa onu alın. Daha sonra çitlerin bittiği yere doğru gidin. Oradan gelen adamları öldürün. Burada adamları öldürmek için yerdeki çukurlara girin. Daha rahat oluyor. Onları öldürdükten sonra pusuladaki oku takip ederek ahırın yanına gelin ve oradakileri öldürün. Daha sonra ahırın büyük kapısının önünde durun. Arkadaşlarınız gelince içlerinden birisi gelecek ve kapıyı havaya uçuracak. Kapı patlayınca içeri dalın içerdeki 4 adamı öldürün. Birisinin üzerinden health çıkıyor. İçerdeki Flank 88e bombayı yerleştirin ve dışarıya çıkın. Dışarıya çıktığınızda sola dönün. Binanın yanından tekrar sola dönün. Oradaki tarladan adamların geldiğini göreceksiniz. Hepsini öldürün. Tarlaya girin ve sağa dönerek ilerleyin. İlerde bir dere ve onun üzerinden geçen bir tren yolu köprüsü var. Köprünün altında parmaklıklar olan bir yer var. Arkadaşınızın orayı patlatmasını bekleyin. Ve patlatınca köprünün altından geçin. Önünüze gelen binalardaki adamları öldürün ve pusuladaki oku takip edin. Büyük bir kapıya geleceksiniz. Arkadaşlarınızı bekleyin. Onlar gelince birisi kapıdan girecek. Sizde onu takip edip içeri girin ve onun kapısına gittiği binaya girip içerdeki adamları öldürün. Üst kata çıkın. Arkadaşlarınızdan birisi size gidip karsıda ateş Flank 88i havaya uçurmanızı isteyecek. Yandaki kapıdan çıkın ve aleti patlattıktan sonra içeri geri dönün. Ondan sonra arkadaşlarınızdan birisi gelip size onu takip etmesini söyleyecek. Onları takip edin ve sandala binin. Bölümün ikinci kısmı da burada bitiyor. 

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×