1/2

Medal of Honor: Infiltrator

Medal of Honor: Infiltrator

Kerem Gülermen
Kerem Gülermen 3.06.2010 - 12:31
Omaha' yı bir de tepeden oynayalım

MOH:Allied Assault ilk olarak piyasaya çıktığında bilgisayarımda oynama fırsatı bulamamıştım. Sahip olduğum sistem el vermediğinden, takılarak oynamak yerine hiç oynamamayı tercih ettim desem, belki daha doğru olur. Zamanla çok sevilen ve ek paketleri ile heyecanı sürekli devam eden bu oyunun GBA versiyonunun çıkması beni gerçekten çok sevindirdi. Böylece çok sevdiğim oyunun mobil versiyonu da olsa bir şekilde oynayabilecek olam benim için önemliydi.

Oyunumuz, bizi EA Games'in PC ve konsolarda gördüğümüz animasyonuyla karşılıyor. Ardından ABD ulusal arşivlerinden özenle çalınmış olan videolar geliyor. Kaliteleri tabii ki çok düşük ama buraya ve bölüm aralarına koyulması çok hoş olmuş. Elbette oyunun senaryosuna uygun olarak.

“Start” tuşuna basarak oyunumuza geçiyoruz ve karşımıza tanıdık bir menü çıkıyor. Ana menü, PC versiyonundaki gibi askerî ve taktik uygulamaların yapıldığı odada geçiyor. Ayrıca Medal of Honor'ın o hoş müziği de arkada çalıyor. Ana Menüde altı tane seçeneğimiz var. Bunların ilki “Campaign”. Campaign’e girerek, oyunu başlatabilir veya daha önce başlattığınız oyunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bölüm aralarında “save” şansınızın olması el konsolu için önemli bir ayrıntı. Diğer seçenek ise multiplayer. Tabi ki oynamak için ikinci bir GBA’e ve kabloya ihtiyacınız var.

“Options”da pek fazla ayarlama yok, ses veya müziğin şiddeti ayarlanıyor o kadar. “Exstras” ise en sevdiğim yer oldu. Çünkü; burada GBA’nızı GameCube'e bağlayabiliyor, “Credits” bölümüne bakarak oyunu yapan amcaların isimlerini alıp rehberden kontrol edebiliyor (Bir de gereksiz bir ipucu size; credits bölümüne her girişinizde arkaplanda başka bir resim çıkıyor) veya senaryo dışında exstra modları oynayabiliyorsunuz. Bunlar “Survival” ve “Max-GI” modları. Survival, oyun sonunda açıldı, durmadan askerler geliyor, bakalım siz de onlara kaç saniye, kaç dakika dayancaksınız şeklinde aşamalar geçiriyoruz. “Quick Start” da ise geçtiğiniz bölümleri tekrar oynayabiliyorsunuz.

Hikaye “Beachead” bölümüyle başlıyor. Herkesin anlayacayı dille Normandiya Çıkarması. MOH:Allied Assault toplam 15 bölümden oluşuyor. Her bölüme başlamadan önce gayet güzel olan videoları izliyoruz.

Oyunda evlerin içine girebiliyorsunuz. İçerideki herifleri harcayabiliyor, içeriden mühimmat benzeri objeleri toplayabiliyoruz. Ayrıca neredeyse her bölümde olan iki ana ev veya mekân var. Bunlar sağlık çadırı ve siper. Sipere girip silâhlarınızı değiştirebiliyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×