1/11

Memento Mori

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Hırsızlık olayının sis perdesi dağılıyor!
"Yazı için Serkan ÖZEKES'e teşekkür ederiz."

Müzeden çalınan tablolar ve bu olayın arkasındaki sis perdesi… Lara Svetlova ve Max Durand’ın başrolünde olduğu maceranın gizemini sizler için araladık.

Act I: Begining

Telesekreteri kontrol ediyoruz. Etrafı kontrol etmek için TAB tuşuna basıyoruz ve kitaplığın sağındaki gardıroba tıklıyoruz. Kanepe ve koltukların yanındaki kahve masasından CD kabını alıyoruz. Aşağı doğru gidip bilgisayara geliyoruz ve sürücüden CD’yi alıyoruz. Envanteri açıp CD kabı ile CD’yi birleştiriyoruz. Mouse’un yanındaki Permanent Pen’i alıyoruz. Bilgisayarın sağında duvardaki TV’ye tıklıyoruz. Alttaki masadan şarj aletini (Charger) alıyoruz. Merdivenlerin solundan geçip pencerenin sağına oradan da soldaki merdivenlere gidiyoruz. Cekete tıklıyoruz ve cep telefonunu alıyoruz. Soldan çıkıyoruz, haritada Interpol’ü seçiyoruz.

Damian Neville ile konuşmamız lazım. Binaya girip asansörü kullanıyoruz, ofise giriyoruz. Burada Ostankoviç’i aramamız gerekiyor. Bunun için önce elimizdeki şarj aletini (Charger) sağdaki prize takıyoruz. Cep telefonunu şarj aletiyle kullanıyoruz, masadan telefonu alıyoruz ve Envanterdeyken sağ tıklıyoruz. Cep telefonundaki listeden Ostankovic’i seçip telefon simgesine tıklıyoruz. Bilgisayardan Database’i seçiyoruz. Abramchikov, Jennings, Ostankovic, (Lara) Svetlova Larisa ve Max Durand hakkındaki yazıları okuyoruz.

Telefonu kullanarak 302’yi çeviriyoruz ve Muriel’le konuşuyoruz. Daha sonra 513’ü tuşluyoruz ve Jenings ile cep telefonu bataryası hakkında konuşuyoruz. Not tablosuna bakmak için sağ tıklıyoruz ve bütün notları okuyoruz. Ofisi terk edip laboratuvarı seçiyoruz. Masadaki resme yakından bakıyoruz. Ekrandaki orijinal resmin kopyasını inceliyoruz. Kasaba sahnesi olan fotoğrafı seçiyoruz. Karşılaştırılacak resim, orijinal resmin sağ alt parçasını gösteriyor. Fotoğrafta Permanent Pen’i kullanıyoruz. Hataları düzeltmek için ise süngeri kullanıyoruz. Fotoğrafa tıklıyoruz. Farklılıkları bulmak için merceği kullanıyoruz Bulduğumuz farklılıklara tıklayınca otomatik olarak işaretleniyor. Burada en az üç farklılık bulmamız gerekiyor (Üçten az bulursak farklı sonla bitiriyoruz) Kalemi bırakıp laboratuvardan çıkıyoruz.

Binadan çıkıyoruz ve CD’yi Damien’e veriyoruz. Yanıt olarak olumlu veya olumsuz şıklardan birini seçiyoruz. Ofise gidiyoruz cep telefonu bataryasını alıp, notu okuyoruz. Envanterdeyken cep telefonuna sağ tıklıyoruz, ok tuşlarını kullanarak arkasına bakıyoruz. Kapağa tıklıyoruz eski bataryayı çıkarıp envanterdeki yeni bataryayı kullanıyoruz. Bilgisayarı kullanıyoruz. Mesajları okuyoruz ve Pierre’e mesaj yazıyoruz. Cep telefonunu kullanmayı deniyoruz. 302’yi çeviriyoruz ve Muriel’le konuşuyoruz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×