Meritline Digital Picture Frame

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
-Dijital Çerçeve- Dört bir yanımızı saran teknoloji o kadar küçüldü ki, biz hissetmesekte hayatımızı her yönden kolaylaştırmaya devam ediyor.
Teknoloji, hiç durmaksızın yol almaya devam ediyor. Seneler önce filmlerde gördüklerimizin mantık kurgumuza en uygun olanlarıyla şimdi neredeyse günlük hayatta karşılaşıyoruz. Hayallerimizin gerçek olacağını bilmek çok güzel bir duygu. Hatta hayallerimizin bir kaç sene sonra gerçekleşebileceğini düşünmek, gelecek adına içimizde hoş bir duygu uyandırıyor.

Teknolojinin en çok ilerleme kaydettiği alan genellikle iletişim olmuştur. Eskiden mektup ve telgraf ile uğraşan insanlar, şimdi telefon ile diledikleri kadar sevdikleriyle konuşabiliyorlar. Gerekirse elektronik posta ile birbirlerine kart atabiliyorlar. Kuşkusuz var ettiğimiz bu dijital dünyanın son dönemdeki en revaçta ürünü cep telefonları. Geçmişin bilimkurgu filmlerinde, sık sık görebileceğimiz elektronik haberleşme cihazlarının şimdi neredeyse her insanın cebinde bulunması oldukça heyecan verici bir durum.

Birbirinden ilgi çekici projelerin hayat bulduğu dijital dünyanın son ürünü de “Dijital Çerçeve”. Geçtiğimiz hafta yapılan Cebit fuarında tanıtılan ürün, masanızın üzerinde duran tüm resim çerçevelerinin görevini üstlenmiş durumda. Nasıl mı? Ürünün içinde bulunan hafıza kartı ile resimlerinizi çerçeveye yüklüyorsunuz. Sonrasında ister birer slayt gösterisi şeklinde olsun ister tek bir resim gösterisi olsun çerçevenin içinde beliriyor. Hatta ayarladığınız takdirde günün hangi saatinde hangi resmi görmek istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Hiç şüphesiz ofis hayatında kendine önemli bir yer bulacak olan Dijital Çerçeve’nin bir mahareti de mp3 çalabilmesi. Masanızın üzerinde sevdiğiniz birinin fotoğrafı varken, mutlaka dinlemekten hoşlanacağınız parçalar vardır.

Meritline’ın ürettiği çerçeveler, son yıllarda oldukça sıklıkla karşılaştığımız LCD teknolojisiyle üretiliyor. 5.6 inçlik TFT aktif matriks LCD ekrana sahip olan çerçevenin çözünürlüğü 640x480. Buna karşın 12 Mega piksele kadar destek verebiliyor!

Video görüntülerini sınırlı şekilde destekleyen çerçeve, bir çok hafıza kartını tanıyor. Bunlar sırasıyla; CompactFlash(CF) Card, Secure Digital(SD) Card, MultiMedia(MMC) Card, SmartMedia Card, Microdrive, Memory Stick and Memory Stick PRO.

Yurt dışında 262,75 dolara satışa sunulan Dijital Çerçeve ile beraber uzaktan kumanda, video kablosu, adaptör ve kullanım kılavuzu bulunuyor. Gelişen teknolojinin sunduğu bu son nimette muhtemelen yakın zamanda yaygınlaşacak ve tüketilecek. Çünkü daima daha iyisi daha başarılısı yerine gelecektir. Sadece içinde bulunduğumuz teknoloji tarihini bile incelediğimizde, bu hep böyle olmuştur...
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 22:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Meritline Digital Picture Frame

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×