1/2

Merlin Müzik #13

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 28.12.2013 - 17:17
Metallica, Antarktika'da konser mi verecek?
Upuzun bir aradan sonra Merlin Müzik'le yine karşınızdayız. Neredeyse 1 yıldan daha fazla bir süreden sonra, siz Merlin okurlarıyla müzik dünyasından son haberleri ve haftanın seçtiğimiz albümünü buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu hafta haftanın albümü olarak Kanadalı efsanevi Rock grubu Rush'ın 1976 tarihli 2112 adını taşıyan albümlerini seçtik.

Rush - 2112

Merlin Müzik #13
Rush'ın dördüncü stüdyo albümü olan 2112, 1976 yılında piyasaya sürüldü. Albümün 2112 yılındaki ütopik bir dünyada geçen bir hikayeyi anlatması ve bu hikayeyi ilginç bir şekilde sunması, özellikle eleştirmenler tarafından iyi yorumlar almasına neden oldu. Hatta konu, Guitar Hero: Warriors of Rock oyununun hikayesine bile referans oldu.

İki bölümden oluşan albümün ilk 7 parçalık "suit" kısmı, tamamen bu hikayeyi anlatıyor. 20 dakika kadar süren bu bölüm, sizi kesintisiz bir ruhani yolculuğa çıkarıyor adeta. "Overture"la birlikte başladığınız yolculuk, "The Temples of Syrinx"le devam ediyor ve "Grand Finale"ye kadar devam ediyor. Açıkçası albümü buraya kadar dinleseniz de yeter bence İkinci kısım, ana hikayeyle ilgisi bulunmayan "A Passage to Bangkok", "The Twilight Zone" gibi şarkılar içeriyor.

Asıl ilginç olan, bir önceki albüm "Caress of Steel, Mercury"nin de bir konsept albüm olması ve ticari başarı yakalayamamasının ardından grubun yeniden bir konsept albüm yapma kararı alması ve bu konuda başarılı olması.

Kanadalı Rock grubu Rush'ın 2112 isimli albümü, progresif Rock dünyasının başucu albümlerinden biridir.

Gelelim bu haftanın öne çıkan müzik haberlerine;


Metallica Antarktika konseri mi veriyor?

Evet, başlığı gördüğünüzde şaşırdığınızı biliyoruz. Ancak bu gerçek. Coca-Cola Zero'nun Kolombiya sayfası, Metallica'nın Antarktika'da Coca-Cola sponsorluğunda 2 Aralık ve 15 Aralık tarihlerinde iki konser vereceğini yazmış.

Merlin Müzik #13
Lars Ulrich de geçtiğimiz ayda "Aralık ayında ilk kez Metallica'nın yaptığı bir şey göreceksiniz" açıklaması, bu konserleri doğrular nitelikte.

Bakalım Metallica bu konserlerde "Trapped Under Ice"ı çalacak mı?

DEVAMI DİĞER SAYFADA
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×