Merlin Özel: CoD Modern Warfare'de Milli Takımın ne işi var?

Merlin Özel: CoD Modern Warfare'de Milli Takımın ne işi var?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.09.2019 - 20:22
Oyunda Türkiye - Çek Cumhuryeti maçı var

Call of Duty serisinin bu yıl çıkacak yeni oyunu Modern Warfare'de Türkiye Milli Takımının yer aldığı oldukça ilginç bir detay keşfettik. Oyunun kapalı betasında yer alan radyoda milli takımımızın bir maçı anlatılıyor. Euro 2008'de turnuvanın en iyi maçlarından biri olan ve yaptığımız geri dönüş ile futbol tarihine de geçen Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçı, oyunun içerisinde kendine yer bulmuş.

Call of Duty Modern Warfare'de Milli Takımın ne işi var?

Oyunun PS4 üzerinden oynadığımız betasında, Hackney Yard haritasında bu ilginç detayı fark ettik. Videoyu dikkatli dinlediğinizde ilk olarak maçın 75. dakikası olduğunu duyuyoruz. Yani attığımız ilk golden hemen sonrası anlatılıyor. Daha sonrasında ise maçın son dakikalarının oynandığını ve çeyrek finale çıkmak üzere olduğumuzu duyuyoruz. Hatırlarsanız Euro 2008'deki efsane maçta 2-0 geriye düşmemize rağmen daha sonra bulduğumuz goller ile Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 yenmeyi başarmıştık. 

Tabi bu durum sınırımızda geçecek hikayesiyle de şimdiden tartışmaları alevlendiren Call of Duty: Modern Warfare ile ilgili daha da çok meraklanmamıza sebep oldu. Oyunun hikayeyi nasıl anlatacağı, daha da önemlisi ülkemizin bu hikayede nasıl yer alacağı merak konusu. Oyundan aldığımız bu ilginç videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×