1/2

Metal Gear Solid 3: Subsistence

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Yılan geri döndü!
Platformlar PlayStation 2
Metal Gear Solid 3: Subsistence
  • Yapımcı - Yayıncı Konami - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 95
Artılar Zaten mükemmeldi, şimdi bir de internet eklemesi ile kendini aştı.
Eksiler Bağımlılık yapıyor, iş/okul/yaşam unutulabilir.
Dile kolay, tam 20 sene. Nedir 20 sene? Tabi ki Metal Gear’ın yaşı. Hideo Kojima’nın çocuğu, kitleleri peşinden sürükleyen efsanevi karakter Snake’in doğumu. MSX konsolunda ilk göründüğü sene 1987 ve şimdi, 2006 yılında, bu senenin yaz tatilinde, yaklaşık 20 senedir olmayan bir şeyi hediye ediyor Kojima. Artık Metal Gear, online oynanabiliyor.

Şimdi biraz başa dönelim ve elimize geçen materyali inceleyelim. Bir kere oyun Metal Gear Solid 3’ün geliştirilmiş bir kopyası. Bununla birlikte, üç DVD’lik bir paket olarak geliyor. Bu pakete dâhil olanlarsa şunlar;

DVD’lerde neler var?


İlk DVD’de oyunun orijinali yer alıyor. Zaten adı da “Subsistence Disc”. Eski versiyonundan hemen hiç farkı yok, tek eklenti yeni kamera açısı.

İkinci DVD “Persistence Disc” olarak açılıyor ve yaklaşık 5 dakikalık bir videonun ardından menüye giriyoruz. Bu disk, bizim hayatımızın yeni bir evresi çünkü onun içinde “Online Mode” var. Ana menüde sadece bekleyin ve videoları izleyin. Internet görüntüsünün dışında, ortalama on dakikalık farklı bir tane daha mevcut.

Online Mode oynamak için, öncelikle hafıza kartınıza bir ağ dosyası yaratmalı ve kaydetmelisiniz. Henüz Türkiye desteği olmadığı için, maalesef okumakla yetinmeniz gerekiyor. Ağ dosyasını yarattıktan sonra, onu yükleyip oyuna giriyoruz. Detayları daha sonra anlatacağız, şimdi DVD’ye devam.

Snake

İkinci seçenek “Snake vs Monkey”. İsmi kadar kendisi de garip bir oyun. Maymun avlıyoruz. Bunun dışında bir de oyunun ana karakterleriyle dövüşebildiğimiz “Boss Fight” kısmı var ki, sanırım her oynayan için özel anların tekrar yaşanması olacak.
Son olarak da sadece Konami’nin kendi sitesinde yayınladığı özel videolar. Kesinlikle izlenmeli ve kahkahalara boğulmalı. Gerçekten keyifli.

Son DVD ise sadece özel versiyon ile birlikte geliyor (Metal Gear Solid 3: Subsistence Limited Edition) ve içinde MGS2 ile MGS4’ü bağlayan bilgiler, videolar ve resimler içeriyor. Siparişinizi verirken mutlaka bu sürüme öncelik tanıyarak düşünün.
Gelelim esas noktaya ve internet oyununun anlatımına. Maksimum sekiz oyuncuya destek vermek üzere, en çok beklenen ve merak edilen değişime!

“Deathmatch” ve “Team Deathmatch” olarak yer alabileceğiniz bu mod’da, oyundan alınan ama sadece gördüğünüz ve kullanamadığınız alanlarda savaşıyoruz. Toplamda da 12 farklı harita mevcut. Tamamı sizin gerçek bir Snake olmanız üzerine kurulu olduğundan, kurtarma ya da ele geçirme veya gizlilik yeteneklerinizi konuşturma sıranız geldi.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×