Banner Resmi

Metal Gear Solid serisi dünya çapında toplam kaç adet sattı?

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 21.05.2018 - 09:55
Kojima'dan önce ve Kojima'dan sonra

Geçtiğimiz sene 30. yılını geride bırakan Metal Gear Solid serisi, son yıllarda adı sansasyonlarla anılsa da, Hideo Kojima'nın ayrılışına kadar, oyun sektörünün en önde gelen serilerinden biri olmuştur. Metal Gear Informer'ın aktardığı bilgilere göre Metal Gear Solid serisi, şimdiye kadar dünya çapında 53.8 milyon kopya satış sayısına ulaştı.

Metal Gear Solid Serisi Dünya genelinde 53.8 milyon kopya satış sayısına ulaştı 

Son yıllarda Konami ve Metal Gear Solid serisinden pek olumlu haberler duymasak da, Konami deyince akla artık sadece PES ve iptal edilen oyunlar gelse de, firmanın elinde bulunan markalar, Konami'ye hala para kazandırıyor ve kazandıracak gibi görünüyor. Konami'nin açıkladığı mali tablolara göre 1987'den bu yana Metal Gear Solid markasıyla yapılan oyunlar şimdiye kadar toplam 53.8 milyon adet satış sayısına ulaştı. Tabii bu satışa geçtiğimiz aylarda çıkan Metal Gear Survive dahil değil. Kojima'nın Konami'den ayrılışının ardından, Kojima'sız da Metal Gear oyunu olur. Diyen firma, Metal Gear Survive'ı yapmış, ancak oyuncular tarafından hayatta kalma türündeki oyun çok da beğenilmemişti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2022 20:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2018 12:00
%75'i garanti 2-3 ve 4'tür. Gerisi tırı vırı çünkü..
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2018 03:05
gerisi dediğin 1ve5 var 1. oyun zamanına göre harikaydı 5. oyunun hikayesi olsaydı oda güzel olurdu ama yinede güzel oyunlardı ikisi mgs zaten gelmiş geçmiş en iyi oyun serilerinden biri
Kalan Karakter : 300 Gönder
Metal Gear Solid serisi dünya çapında toplam kaç adet sattı?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×