1/2

Metal Slug 4

Alper Akkurt
Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Sonunda NeoGeo'ya da elimizi attık.
Platformlar NeoGeo, NeoGeo
Metal Slug 4
  • Yapımcı - Yayıncı M - BrezzaSoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 82
16 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%76
Artılar -
Eksiler -

Ah neydi o eski günler! Her Cuma günü hafta sonu için mahalle maçı planlardık. Pazar günü ise zorla banyo yapıp tırnaklarımızı keserdik. Elbette her gün, okulu nasıl kırıp veya annemizi nasıl atlatıp atari salonlarına koşacağımızı planlardık. O zamanlarda yeni yeni oynamaya başladığımız oyunları nasıl unutabiliriz? Bizi yavaş yavaş kendilerine bağlamaya başlamışlardı. İşte Metal Slug’ da o günlerde piyasaya çıkan ve en çok jeton harcadığımız gözde oyunlardan biriydi. Eski dosttan hiç bir zaman ayrı kalamadık. Seri, MS 2, MS X ve MS 3 olarak devam etti. Son olarak Metal Slug 4 adı altında hem de oldukça eğlenceli bir şekilde tekrar karşımıza çıkmış durumda.

Oyun aslında PS için çıkan bir oyun olduğu için biz PC sahipleri oyunu emülatör yardımıyla oynayabileceğiz. Oyunun hikayesi bildiğiniz gibi çok derin değil. Serinin bu bölümünde de, öncekilerde olduğu gibi düşmanımız gene aynı ordu. Tabi ayrı kaldığımız zaman dilimi içinde yememişler içmemişler, bilimum asker, tank, bomba, uçak, zombi, mumya vb. devasa araçlar üretip gene geri dönmüşler. Ancak sonuçta da bizi hikaye çok da fazla ilgilendirmiyor. Biz sadece estireceğimiz teröre bakıyoruz.

Yöneteceğimiz karakterlere gelince bir kadro değişikliğinin yapılmış olduğunu anlıyoruz. MS3’ te yer alan Eri ve Tarma’ nın yerine Nadia ve Trevor var. Ayrıca eski dostlar Marko ve Fio’ da bizle beraber. Oyuna başlamak için 3 numaralı tuşla istediğimiz kadar kredi basıyoruz. (bunu atari salonlarında yapabilir misiniz?) Kontroller önceki oyunlarla aynı. Sadece a,s,d ve öldüğümüzde geri gelmek için 1 ve/veya 2 tuşlarını kullanıyoruz. Evet karakterimizi seçtiysek hemen oyuna dalabiliriz.

Oyun toplam 6 adet aksiyon düzeyi hayli yüksek bölümden oluşuyor. Amaç gene önümüze çıkan ve bize ateş eden herşeyi yoketmek. Üstümüze yağmur gibi düşman yağıyor ve biz onların hepsini harcamak zorundayız. Bölümlerin içine bazı alternatif yollar da konulmuş. Yani bir boss’ a ulaşmak için 2 farklı yol izleyebiliyorsunuz. Yollar arasında bu zor bu kolay diye bir ayrım yapmıyorum. Garanti veririm ki hepsinde yeterince düşman var. Eskisi gibi adam öldürdükçe veya gazileri kurtarınca puan ve silaha kavuşuyoruz. Oyundaki silahlar pek değişmemiş. Yeni olarak double machine guns konulmuş. Ayrıca standart makineli tüfek, pompalı, roketatar, güdümlü roketatar, alev makinesi, el bombası, molotov kokteyli gibi silahlar var. Gene tank ve ayrıca yeni bir Bradley türü roketatarlı zırhlı bir araç kullanabiliyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×