Metro: Exodus, Epic Games Store'a özel oldu, Steam'den kaldırıldı

Metro: Exodus, Epic Games Store'a özel oldu, Steam'den kaldırıldı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 29.01.2019 - 09:57
Epic Games Store VS Steam

Epic Games Store'dan bir hamle daha geldi 2019'un en çok beklenen oyunları arasında yer alan 4A Games'in geliştirdiği Metro: Exodus da Epic Games Store özel oyun oldu. Metro: Exodus, Steam'de ön siparişten kaldırıldı. Ancak oyunu daha önce Steam üzerinden satın alan oyuncular, Metro: Exodus'u Steam üzerinden oynamaya devam edebilecek.

Metro: Exodus, Steam'de satılmayacak

Epic Games Store adeta Steam'e savaş açtı. İki firma arasında rekabet kızıştı. Daha da kızışacak gibi görünüyor. Dah önce Steam'de ön siparişe açılan Metro: Exodus, Steam'den kaldırıldı. Steam'den kaldırılan Metro: Exodus, bugünden itibaren PC'de sadece Epic Games Store'da satılacak. Epic Games Store'da ön siparişe açılan Metro: Exodus Standart Edition 309 TL'den, Gold Edition ise 439 TL'den satışa sunuldu.

Daha önce de Epic Games Store, Tom Clancy The Division 2'yi Steam'in adeta elinden almıştı. Bakalım bu yarışta Steam'den karşı hamle gelecek mi? 2019'un en çok beklenen oyunlarından birkaçı Epic Games Store'a özel oldu. Ancak oyuncular için fiyat açısından bir değişiklik yok gibi görünüyor. 

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 06:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2019 17:23
Tencent tanıdığımdan rekabet olacak diyenlere sadece gülüyorum. Tencent çatısı altında olan firma her türlü şeyi çalar. Bu arada 4A Games ve Deep Silver markalar tamamen değerini kaybettiler. Epic yani tencent küçük yavrusu tekelleşmek istiyor. Ayriyeten aşırı berbat bir firmadır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2019 22:34
rekabet ayrı birşeydir satıştan kaldırılıp oyunu sadece kendi mağazanda satıyorsan bu ayrı bir mevzudur buna rekabet denmez. şahsi fikrim bütün platformlarda satılsın origin oyunları mesela bırak steam da satılsın epic de satılsın isteyen istediği yerden alsın neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2019 14:21
Biz son tüketiciler olarak hiç bir farkı yok aynı fiyat gidipde 10 tane farklı platformdan oyun alamayız steamde indirim geliyor anca öyle alıyoruz Türkiye için pek farklılık olmaz o fiyatlar düşmediği sürece epic de
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2019 12:07
çok iyi oldu.ikisi ne kadar kapışırsa o kadar iyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×