Metro: Exodus'un yapımcısı PC oyuncularına meydan okudu

Metro: Exodus'un yapımcısı PC oyuncularına meydan okudu

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 4.02.2019 - 09:53
4A Games hodri meydan dedi

4A Games, adeta PC oyuncularına meydan okudu. Geçtiğimiz hafta yaşanan olayların yankıları sürüyor. Bu senenin en çok beklenen oyunları arasından yer alan Metro: Exodus, sürpriz bir şekilde, Steam'den kaldırılmış PC'de süreli Epic Games Store özel oyunu olmuştu. 2020 yılına kadar sürecek anlaşma boyunca Metro: Exodus'u PC kanadında oynamak isteyen PC oyuncuları oyunu sadece Epic Games Store üzerinden ön sipariş edebiliyor. 

Metro: Exodus Steam'e ne zaman çıkacak?

4A Games'in geliştirdiği Metro: Exodus'un Epic Games Store özel oyunu olmasının ardından PC oyunculaır bir kampanya başlatmıştı. Steam'de yer alan MEtro serisi oyunlarına adeta olumsuz yorum bormbardımanı yapıldı. Görünen o ki bu eleştiri yağmuru 4A Games'i çok da etkilememiş. Yapımcı firmadan adeta PC oyuncularına meydan okuyan bir açıklama geldi. 4A Games, eğer PC oyuncuları Metro serisini boykot etmeye devam ederse, sonraki Metro oyunu PC'yi es geçecek ve sadece konsol platformuna çıkacakmış. 4A Games, bu konuda geri adım atmaya pek niyetli değil. Yapımcı firmanın bu açıklaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 63
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 05:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.02.2019 13:29
bu çekişmelerle ilgilenmiyoruz (CPY) reyiz beklemedeyiz...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2019 18:24
Bence haklılar. Ben olsam bu oyunuda pcye çıkarmazdım. Oyun çıkmadan kötü yorum yapıyorsan hak yiyorsun. Masrafları sen mi karşıladın da oynamadan yerin dibine geçirdin. Steam vergiler dahil yüzde 50 kesinti olur. Adam ne diye yüzde 50 yi kaptırsın havaya. Kim daha az yüzde alıyorsa kendine onu seçe
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 13:01
Kusura bakmasınlarda, metro 1 ve 2 nin hatalarına ve vuruş hissiyatının olmamasına biz hikayeyi sevdiğimiz için ve bağmsız geliştirici olduğu için destek verdik. Şimdi havalara girmişlerde rest çekiyorlar bir tarafları kalkmış. Resmen enayi gibi hissettim kendimi. Görürler günlerini
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2019 18:22
1.de vuruş hissi yoktu sonra redux ile düzeltildi. 2 de vuruş hiss vardı. Ne oynadığını bilmelisin
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2019 01:31
bu sefer işler değişti ya videoyu zlememişsin ya gözün kör yada gördüğünü beynin yanlış yorumluyor milyon dolarlar harcadılar 3. oyuna
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phoenixboy
Phoenixboy 4.02.2019 15:27
Yani benim anlamadığım ha steam'de çıktı ham epic'te çıktı fark ne? İkisi'de pc değil mi? İnsanlar niye bunu o kadar büyütüyorlar? Eskiden konsola ya da pc'ye özel oyun çıkardı. Şu an aynı şeyler Steam ve Epic games store arasında oluyor. Bence rekabet iyi birşey oda oyncuya yarar. Hatta Microsoft'un Raise of Tomb Riader'i bir yıllığına sadece Xbox one'a çıkardığı oldu sonra PS4'e geldi. Kast ettiğim bu tarz şeyler yeni değil zaten önceden çok oldu. Epic Game Store'u indirmek niye o kadar dert? Para mı alıyorlar? Bedava olduğunu biliyorum. Sonuçta PC'de oynanıyor. Anlamadım. Oyunu oynamak isteyen oynar, oynamak istemeyen oynamaz o kadar basit. Ha birde sanki herkesin oyunu alacağında ya o gün bugün oyunu birileri kırar millet yine korsan indirecektir. Eğer oyun son anda PC'ye iptal edilip sadece Konsola geliyor olsaydı. Ha tamam derdim bu haksızlık fakat oyun yine de PC platformunda. Bana hem oyuncular hem de oyun yapımcıları arasında boş ergen inatlaşması gibi geldi. Bir takım oyuncu çıkmış niye benim en sevdiğim dükkanda bu oyunu satmıyorsun diye oyun üreticisine kızıyor. Çünkü diğer dükkana gitmek istemiyor.
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2019 01:23
senin arkadaşların steamdamı çık bir dışarı beynine oksijen gitsin dışarda hayat var böyle olmaz
GeReKeN
GeReKeN 5.02.2019 19:04
Oyunu steamden aldıysan oynayabileceksin. Hatta çıkarsa dlc lerini de steam üzerinden alabileceksin o konuda bi sıkıntı yok merak etme.
BooGeMaN
BooGeMaN 5.02.2019 17:28
"Oyun online değil BooGeMaN" Diyen arkadaş ben orda oyun online demedim zaten 1 platformda bütün arkadaş çevrenin olması ve oynadıgın oyunun seni zaman geçirdiğin ortamdan çekip başka platforma hiç arkadaşının olmadığı bir yere çekmesi durumundan bahsettim.Bu olayın ilerde Monster Hunter tarzı bir oyunda olma olasılığından falan bahsettim de nesse...
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 21:26
Oyun online değil BooGeMaN
BooGeMaN
BooGeMaN 4.02.2019 19:48
Ben dragon age hayranıyım ama oyunu origin den alıp oynayınca aynen suanki insanların niye tepkili olduğunu anlıyorum hiç arkadaşımın olmadığı oynarken oyun hakkında muhabbet edemediğim yada diğer arkadaşlarım oyun steam de yok diye almamaları o yüzden online kısmından zevk alamadığım oyunu bitirince bidaha hiç açasım gelmediği bir sahneye karşılaştım... Gerçektende cok can sıkıcı bir olay aslında.
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 19:40
Her oyun için ayrı launcher kullanmak istemiyor insanlar, kendi bilgisayarımda bile
uplay,origin,battlenet,steam var daha da fazlasına gerek duymak istemiyorum açıkçası...
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 17:44
Rekabet güzeldir ancak Epic games launcher şuanda steam launchera göre baya kötü durumda. Ayriyeten bence bu kadar kızgınlığın sebebi uzun bir ön sipariş sürecinden sonra son anda epic games launchera özel yapılması.
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 17:41
Ben steam den bu oyunu satın aldım ne olacak anlamış değilim, yükleme zamanı gelince ne olduğunu anlarım artık heralde
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sandora
Sandora 4.02.2019 18:06
Şu yorumdan sonra bu oyunu alacak pc oyuncusunun kalıbına tüküreyim oyunu iade ediyor ve metro yapımcılarına konsollarla bir ömür mutluluklar diliyorum.
Sandora
Sandora 5.02.2019 20:10
Ne mutlu sana bende ps4 pro da var ama maalesef fps oyunlarını exc hari konsolda oynamam.
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2019 18:34
adamlar da çok üzüldü. one x de 4k tv de 165 ekranda senin yerine çatır çatır oynarım . merak etme
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×