Microsoft, bir başka Rockstar Games geliştiricisini daha transfer etti

Microsoft, bir başka Rockstar Games geliştiricisini daha transfer etti

Furkan Güler
Furkan Güler 4.10.2019 - 14:00
Bir sonraki jenerasyonda rekabet oldukça kızışacak.

Geride bıraktığımız 2018 yılından itibaren Microsoft, yeni nesil konsol hazırlıklarını hızlandırmış durumda. Bu jenerasyonda PlayStation 4'ün gerisine düşen Xbox One'dan ders çıkartmaya bakan Microsoft, tabiri caiz ise kesenin ağzını açıp stüdyolarını tecrübeli geliştirilerle doldurmaya başladı. Şimdi ise Microsoft, Forza serisinin geliştiricisi Playground Games için Rockstar Games'in elinden bir başka yetenekli geliştiriciyi daha transfer etti. Rockstar Games'te yıllardır oyunları test eden ekibin başında geliştiricilik yapan Nathan Buchanan, bundan sonra Forza serisine bağlı kalacak. Xbox'ın en güçlü oyun markalarından bir tanesi olan Forza'nın bir sonraki nesilde ne şekilde karşımıza çıkacağını bilmiyoruz. Fakat Microsoft her konuda kendisini sıkı tutuyor. Forza Horizon serisinde yapımcılık rolünde de bulunan Buchanan ve ekibi oldukça güzel işler çıkartmıştı.

Microsoft, bir başka Rockstar Games geliştiricisini daha transfer etti

Daha öncesinde Santa Monica, BioWare, Crytal Dynamics ve Respawn Entertainment firmalarının tecrübeli geliştiricilerini The Initiative isimli stüdyoda toplayan Microsoft'un planları oldukça merak ediliyor. Sony'nin bu jenerasyonda yaptığı özel oyun atakları, görünüşe göre Microsoft'u bir hayli kıskandırmış durumda. Umarız bir sonraki jenerasyonda rekabet daha fazla kızışır.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 20:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2019 15:55
Ya microsoft game studios oyun yapsın da,exc olmasa da olur.Ama yeter ki yapsın yani.Xbox almak istiyorum kaç senedir,yok arkadaş özel oyun yok ellerinde microsofta ait oyun yok ya.Forza,Halo,Gears of war bu yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2019 12:05
şükür anasını satayım. koca jenerasyonu forza ile gecirdiniz. en kötü yeni fable falan çıkartın artık yeni jenerasyonda.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2019 16:20
Yani ıp yaratmak yerine Forza Halo ve Minecraftın yeni oyunlarını çıkartmaya kalkarlarsa (ki bence %99 Exclusive olarak yine Playstationın gerisinde kalacaklar) Sony bunları çıktıkları yere gömecek.Çünkü Sony yılların birikimini kullanıyor tek jenerasyonda Sony kadar Exc. yaratmak mümkün değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2019 16:10
Ne olur ki sadece kendine özel olmaz xbox ve pc kan kardeşi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2019 15:54
yeni nesilde xbox çok agrasif davranacak gibi duruyor playlsation karşısında microsoft kesenin ağz<ını açtı iki şirketin güç gösterisine dönecek yeni nesiler hadi hayırlısı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×