Microsoft, Fable'ı iptal ederek skandala imza atmış olabilir!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 10.03.2016 - 13:19
Firmanın saatler öncesinde bile karardan haberi yokmuş
Sağır Sultan'ın da duyduğu üzere Microsoft, Fable Legends ve bağlı olduğu ünlü oyun stüdyosu Lionhead Studios'un fişini çekti. Ebette acımasız bir dünyada yaşıyoruz ve böyle şeyler olabiliyor.
Peki, şöyle düşünün siz çalışırken, aylarca uğraşmışken içeri biri girse ve daha önceden haber bile vermeden sizi kovduğunu ve projeyi çöpe attığını söylese? Sanırım Microsoft, Lionhead Studios'a aynı şeyi yapmış.

Microsoft, Fable'ı iptal ederek skandala imza atmış olabilir!
Lionhead Direktörü David Eckelberry durumu absürd olarak tanımladı. Kendi Twitter hesabında "Kızımın doğum günü için neden çiçek yolladıklarını en sonunda anladım." diyerek tepkisini koydu.
Bunun dışında Lionhed Topluluk Menejari olayın yaşanmasından saatler önce, insanların fikirlerini alıyor, oyun hakkında bilgilendirmelerde bulunuyordu.

Elbette bu noktada merak edilen böylesine önemli bir kararın nasıl bu kadar acele bir şekilde verdiği oldu. Her nasıl olursa olsun Lionhed Studios'ta birçok insan çalışıyordu ve insanlar işleriyle uğraşırken bir anda ortaya çıkıp "Hadi kapattık arkadaşım." tarzı bir tavır bize -daha doğrusu bana- fazla acımasız geliyor.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2022 11:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2016 04:54
O zaman sanane ps4 ve sony den seninde kizmandan anlasiliyor xbox one fan boyu oldugun
Kalan Karakter : 300 Gönder
Samanoske
Samanoske 11.03.2016 06:45
Neden sasirmadim microsoftun acimasizligi.sizce hideo kojima neden sony i tercih etti.arkadaslar xbox donemi bitti.microsoft sony e dayanamadi.zafer ps4 un olucak gibi gozukuyor.baksaniza street fighter 5 ve shenmue 3 bile yok daha ne olsun xbox one da.onuda gectim exc oyunda kalmadi hepsi pc ye cikiyor
MK Okuru
MK Okuru 12.03.2016 15:25
İyide sanane xboxtan, microsoftan?? Vardır bi sebebiki iptal etmişler oyunu.. Hayır şu haberde bile ps4 fanlığı yapabiliyosan ben sana daha bişey demiyorum..
Kalan Karakter : 300 Gönder
delihusrev
delihusrev 11.03.2016 17:27
sony destek çıkmış yakında ps4 görürüz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.03.2016 09:44
Microzort'un oyun işinden anlamadığı gerçeği iyice su yüzüne çıktı. Yıllardır skandallarla boğuşuyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.03.2016 13:41
Yaklaşım kesinlikle kötü. Belki oyun çok kötü durumdaydı onuda bilemiyoruz.
Spider_hip
Spider_hip 10.03.2016 19:13
Katılıyorum, ama bundan daha mantıklı bir açıklaması kesin vardır bence.

Yani bir gün kalkıpta ya benim canım firma kapamak çekti denmez. Ya deadline süresi aşılmıştır, projeye bakmışlardır daha üstüne 2 sene daha lazım. Firmanın maliyeti astarı yüzünden pahalıya gelecek falan. Ya da başka bir bardak taşıran bir şey olmuştur.

Microsoftu hiç sevmem ama kimse ben gıcıklık olsun diye parasını da bir süredir cebimden ödediğim işi kapatayım demez. Hele microsoft gibi paraya ve kontrole tapan bir firma hiç demez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft, Fable'ı iptal ederek skandala imza atmış olabilir!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×