Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 23.03.2021 - 11:41
Son yılların en başarılı simülasyon oyunlarından biri olan Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi kartlar için çıkan güncelleme ile birlikte performansını arttırıyor.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi ile performansını arttırmaya başladı. Yapılan testlerde ampere mimarisine geçişlerde %53'lük bir performans artışı olduğu da gözlenmiş. Firmanın konuyla ilgili yaptığı açıklama ve test detayları şu şekilde;

Microsoft Flight Simulator için NVIDIA’nın GPU uzmanlığının test edileceği bir oyun denilebilir. Bu oyun, popüler uçakların gerçekçi tasarımlarını gerçeğe uygun bir dünya haritasıyla birleştiren ve ücretsiz güncellemelerle birlikte dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerine ve havaalanlarına el yapımı detaylar eklenebilen yeni nesil bir simülatör olarak dikkat çekiyor. Ancak, bu yüksek gerçekçiliğin yakalanması için çok fazla GPU gücü gerekiyor. Bu da yeni bir GeForce RTX 30 serisi ekran kartının Microsoft Flight Simulator oynayan birçok oyuncu için faydalı olabileceğini gösteriyor.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi kartlar için güncelleme aldı

Digital Foundry ekibi, optimize etmiş oldukları ayarlarla Doha, New York, Tokyo ve Londra şehirlerinde komut dosyalı benchmark’lar oluşturdu. Bu süreçte, çok daha hızlı ve sorunsuz bir oyun deneyimi için GeForce RTX 30 Serisi bir GPU'nun, GeForce GTX 10 Serisi GPU'lara kıyasla ortalama 2 kat fazla performans sunduğu ortaya çıktı. GeForce RTX 20 Serisi’nden Ampere mimarisine yapılacak bir geçişte de %53'e varan performans artışı gözlemlendi.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

Eski mimarilerden GeForce RTX 30 serisine yapılacak bir geçiş, Microsoft Flight Simulator'ı daha yüksek düzeyde gerçekçilikle deneyimlemeye olanak tanıyor. Digital Foundry, Microsoft Flight Simulator’daki performans seviyelerini derinlemesine inceleyerek hemen hemen her bütçe için bir yeni bir ekran kartı önerisi sunuyor.

GeForce Garage, Microsoft Flight Simulator için Muhteşem Yeni Bir PC İle Havalanıyor

NVIDIA’nın uzman PC modder’ları ve meraklılarından oluşan GeForce Garage ekibi, LogitechG ve Next Level Racing ortaklığı ile simülasyon fanlarını heyecanlandıracak, hareketli platform üzerine konumlandırılmış kokpite sahip bir PC hazırladı. Üç adet LG CX 65” OLED TV’ye görüntü yollayan ve Microsoft Flight Simulator'ı 5760x1080 çözünürlükte çalıştıran EK sıvı soğutmalı GeForce RTX 3080 sistemin kalbinde yer alıyor. İleri seviyede kontrol ve görüntü kombinasyonu hareketli kokpit tasarımı ile birleşince oyuncular dokunsal ve hareketsel geri bildirimleri daha önce hiç olmadığı kadar iyi hissedebiliyor.  

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2021 23:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2021 11:04
" hareketli platform üzerine konumlandırılmış kokpit " Mİ!!!!! bu PC ile ilgili de bi reklam (tanıtıcı haber) yapsaydınız özellikle komfigirasyonu nu ve fiyatını içeren (tabi son kullanıcıya satışı varsa) belirtirseniz güzel olurdu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×