1/2

Microsoft Internet Keyboard Pro

Ceyhun Altıok
Ceyhun Altıok 3.06.2010 - 12:31
Sonunda Microsoft gene kendini a?yp daha önce çykardy?y ürünlere göre eskisinden daha kullany?ly hale getirdi ve Internet Keyboard Pro'yu piyasaya çykardy. Bir klavyenin de tanytymy olur mu hiç demeyin. E?er klavye Microsoft ise öyle güzel olur ki.
Nazik Klavye

Nazik diyorum çünkü klavyenin tuşları acayip derecede yumuşak. Tuşlara bastığınız zaman tak tuk sesler çıkmıyor yani. Bu yeni klavyesi gayet hoş ve ince olmakla beraber bir teknoloji harikası. Neden böyle anlattığımı yazının ilerleyen satırlarında daha iyi anlayacaksınız.

Sonunda Microsoft gene kendini aşıp daha önce çıkardığı ürünlere göre eskisinden daha kullanışlı hale getirdi ve Internet Keyboard Pro'yu piyasaya çıkardı. Bu üründe tam 19 tane mavi kısa yol tuşları var bununla birlikte çok pratik, rahat ve kullanışlı bir klavye.

Kurulum

Internet Keyboard Pro'nun tam iki tane bağlantı yeri var. Bu da benim en çok sevdiğim özelliklerden bir tanesi iki tane USB girişi olması. Fakat bazı anakartlar USB klavyelere uyarlı değil, eğer klavyenizi USB portundan kullanmak istiyorsanız önce anakartınızın USB girişli klavyelere uyarlı olup olmadığını emin olun. USB portundan kullanmak isteyenler hemen hayal kırıklığına uğramasınlar. Çünkü BIOSlarını upgrade edip bu özelliği eklemeyi deneyebilirler.

Önce bilgisayarı kapatıp klavyeyi USB portuna bağlayın. Daha sonra bilgisayarı tekrar açın. Masaüstü açıldığı zaman Windows yeni parçayı görecek ve klavyenin driverının yüklenmesi gerektiği için klavyenın driverını yükleyeceğiz işte hepsi bu kadar.

Dizayn & Konfor

Microsoft Internet Keyboard Pro diğer klavyeler gibi değil. Yani demek istediğim görünüş açısında diğer klavyelere göre daha güzel dizayn ile tasarlanmış. Klavyenin tuşları büyük ve kullanışlı. Maclerde görüpte kıskandığımız klavyenin arkasında olan USB girişi Ms Internet Keyboard da mevcut bir özellik. Gerçi Mac kullanan arkadaşlar bu özelliği uzun zamandır kullanıyorlar. Biz ise daha yeni gördük :) Klavyeyi kullandıkça ne kadar rahat ve kullanışlı diğer standart klavyelerden daha farklı olduğunu göreceksiniz. Komfor açısından artık çoğu klavyede olan el dayama yeri var.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×