Microsoft Kinect ürünleri 10 milyon sattı!

Emre Günen
Emre Günen 10.03.2011 - 12:01
Microsoft'un yeni oyuncağı rekora doymuyor
Microsoft, hiçbir ek ekipmana gerek duymayan hareket algılayıcı ürünü Kinect'in yazılım ve donanım satışlarının toplam 10 milyon seviyesine ulaştığını açıkladı. Kasım 2010'da satışa sunulan Kinect'in bu kadar kısa sürede, bu denli yüksek satış rakamlarına ulaşmış olması da analistleri oldukça şaşırttı.

İlk 60 günlük satış sürecinde, günde ortalama 133,333 ünite satarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Kinect, dünyanın en hızlı satan elektronik ürünü olmuştu.

Microsoft Kinect ürünleri 10 milyon sattı!
Microsoft'un 2011 için açıkladığı oyunlar arasında, Avatar Kinect, Namco firmasının geliştirdiği Body and Brain Connection, Ubisoft'tan Michael Jackson The Experience, Child of Eden, The Gunstringer, Kung Fu Panda 2, Monkey See, Monkey Do ve Sesame Street: Once Upon a Monster gibi başlıklar var.

Ocak ayı itibarıyla Microsoft, toplam 8 milyon ünite Kinect'i satış noktalarına gönderdi.

İlk 25 günde 2.5 milyon satan Kinect, sonraki 10 günlük süreçte de 1 milyon ünite daha satmıştı. Kinect'in 2010 yılı tahminlerinin 5 milyon olduğu ve bu barajın çok kolay biçimde geçilmiş olması analistler tarafından şaşırtıcı olarak değerlendirildi.
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2022 22:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft Kinect ürünleri 10 milyon sattı!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×