Microsoft oyuncudan fazlasını istiyor!

Hakan Kurt
Hakan Kurt 1.11.2011 - 17:47
Sony ve Nintendo’nun aksine daha farklı
2011 yılı itibariyle konsol üreticileri arasındaki rekabet (Nintendo’nun fizik tedavi merkezleri için konsol üretmesi gibi) sektörün genişletilmesi yönünde mesajlar verir nitelikteydi. Son olarak Microsoft, yeni oyuncağı “Kinect” ile, iş hayatına dahil olmanın peşine düşmüş durumda. Ancak bu nasıl olur?

Microsoft oyuncudan fazlasını istiyor!
Microsoft, Kinect SDK’nın ticari bir versiyonunu yayınlayarak, işletmelerin kendi ihtiyaçlarını karşılayacak yazılımları, Kinect’in üstün yeteneklerini kullanarak dizayn etme fırsatını sunuyor. Bir röportajında Microsoft Ürün Yöneticisi David Dennis, bahsi geçen programa 25 ülkede 200’den fazla marka tarafından başvuru yapıldığını iletiyor ve ekliyor, “Büyük ölçüde rekabet nedeniyle, bir çok firma program hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Ancak Toyota ve pazarlama ajansı Razorfish dahil olmak üzere, bir çok firmanın programa dahil olduğunu biliyoruz.”

Kinect ya da Project Natal, Microsoft'un, Xbox 360 platformu için geliştirdiği ve herhangi bir kontrolör olmadan oyun oynama imkanı veren cihaz ilk olarak 4 Kasım 2010'da, Kuzey Amerika'da satışa sunulmuştu.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 18:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft oyuncudan fazlasını istiyor!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×