Microsoft’un ilk çeyrek yılı kârı 4.4 milyar dolar

Microsoft’un ilk çeyrek yılı kârı 4.4 milyar dolar

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Microsoft’un ilk çeyrek yılı kârı 4.4 milyar dolar

Hâlihazırdaki mali yılın ilk çeyreğinde, (1 Haziran - 30 Eylül) Microsoft beklentilerini barizce aşıp mezkur zaman diliminde 15,06 milyar dolar yüksekliğindeki geliriyle birlikte büyük bir hasılat kaydetti. Önceki yılın aynı çeyreğindeki cirosu ise 13,76 milyar dolar seviyesindeydi. Anlaşılan para kesesini bayağı doldurulabilmiş; kâr da 4,37 milyar dolarla keza oldukça yüksek çıktı.

2007 mali yılının ilk çeyreğinde Xbox dalının da dahil olduğu Entertainment & Devices Division (E&D) öncelikle 165 milyon dolarlık kârı, geçtiğimiz çeyreğin sonunda da 178 milyon doları hanesine yazabildi. 1,81 milyar dolarla E&D, geçen yıla nazaran (1,92 milyar) daha düşük gelir elde etti ki bunu etkileyen iki faktör vardı: Bunlardan biri geçtiğimiz çeyrekte Microsoft’un Halo 3 gibi yüksek kalibrelerinden bir oyunun programda bulunmaması, diğeri ise Xbox 360’ın fiyatının bu arada defalarca düşürülmüş olmasıydı.

Üretici verilerine göre geçtiğimiz üç ay zarfında dünyada toplam 2,2 milyon Xbox 360 piyasaya sürüldü; ayrıca hâlihazırda da 14 milyondan fazla oyuncu Xbox Live’i kullanıyor. (Microsoft altın ve gümüş kullanıcıları tek kategoride hesaplıyor.)

KAYNAK
Microsoft’un ilk çeyrek yılı kârı 4.4 milyar dolar
4players.de


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 21:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×