Microsoft, Windows 10 reklamlarını abarttığını itiraf etti

Onur Güner
Onur Güner 28.12.2016 - 20:09
Daha mı etmesin?
Bildiğiniz gibi Windows 10 ilk çıktığında Microsoft kullanıcıları adeta boğmuş, Windows 10'a geçmeleri için bilgisayarlarına durmadan iletiler göndermişti. Hatırlarsanız tam oyunun ortasında masum bir şekilde sağ köşeden bir ileti çıkar ve Windows 10'u şimdi deneyin! benzeri mesaj gelirdi. Hatta şirket kullanıcılarını o kadar çok sıkmıştı ki şirkete tüketici haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle tazminat davası açılmılş ve şirket tazminat ödemek zorunda bırakılmıştı. İşte bu olaydan sonra o bildirimler kaldırılmıştı ki Microsoft sonunda hatalı olduğunu kabul etti.

Microsoft, Windows 10 reklamlarını abarttığını itiraf etti
Windows Weekly takımının gerçekleştirdiği röportajda şirketin pazarlamasından sorumlu kişi Chris Capossela yaptığı açıklamasında, ''Güvenlik gerekçesinden dolayı kullanıcılarımızın Windows 10'a geçmesinde ısrar ettiğimizi biliyoruz. Bu ısrarı eyleme döktüğümüzde dikkat etmemiz gereken bir sınır var ve ben şahsen bu sınırı geçmediğimizi düşünüyorum. Evet, bir zamanlar ekranda beliren uyarıdaki X işaretinin iletiyi iptal etmesi gerekiyordu ama X işaretinin pasif kaldığını fark ettik ve hemen düzelttik. Bu hatayı düzeltmemiz 2 haftamızı aldı ve bu süre zarfında kullanıcılarımıza biraz agresif görünmüş olabiliriz.'' ifadelerini kullandı. Yani şirket, kullanıcılara gelen ısrarlı iletilerin bir sorundan dolayı olduğunu kabul etti. Her ne kadar hatadan dolayı olsa da gerçekten bir zamanlar bizi canımızdan bezdirmişti.
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2022 23:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
Maxpayne53
Maxpayne53 28.12.2016 23:25
Pazarlama Mekaniği kitabının, Reklam teknikleri konusunun beşinci sayfasının 3. paragraf başı derki;

Reklam ürünün velinimetidir. Bir ürün ne kadar çok reklam edilirse, bilinç altında o ürüne karşı bir ihtiyaç hissiyatı doğabilir. Reklam içeriğinde gerektiğinde, alıcıyı kandırmaya yönelik eylemler kullanılabilir. Kandırma eylemi önemli değildir. Çünkü özür dileme taktiği devreye sokularak, kandırma eyleminin yaptığı etkiler giderilebilir.
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2016 14:21
tabiki de gerçek değil:) eğer gerçekse de bu kitabı yazan vatandaş psikolojiden anlamıyor.sürekli boş bir reklam öne sürülürse beynin sansürüne uğrar ve bir süre sonra algıda seçicilik bu veriyi izole eder.izole etmezse de zaten müsteri irite olur ve ürüne karşı antipati oluşur.
mownb
mownb 29.12.2016 22:59
Önce tekrar tekrar vaktini izinsizce alarak ürünü beynine kazıyorlar, bunu yaparken senin haklarını ihlal ediyorlar sonra da özür dileyerek ordan da bir kanaat puanı kazanıyorlar. Ve gene bu özür altında da bir beklenti var.

Sürekli sömürme mantığı, kapitalist düşünce ve onun pislik yanları. Anasını sattımın bir mesaj kutusu zaten bir mesaj bir de kapatma çarpı işaretinden ibaret. 2 Haftada ben ticari bir program yazıyorum sıfırdan. Bilmeyenlere anlatıyorlar işte, yersen.

Hayır bir de mahkeme seni haksız buluyor ceza ödüyorsun hala bence haksız değildim diyorsun, ben mahkeme olsam x10 bir daha ceza veririm, gene derse x1000. Susana kadar.
hemmen
hemmen 29.12.2016 00:54
gerçek mi bu. komikmiş:)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2016 04:11
Yaw ne olucakki xbox one konsolunuda sirf milleti kandirmak icin yok windows 10 xbox one da cok sey katacak yok direx 12 ile cok sey katti.ne oldu xbox cular alin size windows 10 bos x kutunuzda exculisive oyun bile kalmadi.hepsi pc de o zaman ne gerek var xbox one ve windows 10 a sony ps4 pro
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2016 23:02
yok yav abartmadılar sadece gözümüzün içine sapladılar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2016 22:52
Bence hala cok da ısrarcı olduklarını kabul etmiyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 28.12.2016 22:19
Yani koca şirket bir x işaretini 2 hafta boyunca düzeltememiş. Vay canına sayın kullanıcılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft, Windows 10 reklamlarını abarttığını itiraf etti

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×