Microsoft'ta deprem istifa

Microsoft'ta deprem istifa

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 2.07.2013 - 10:35
Sektörde taşlar yerinden oynuyor
Xbox One lansmanında Microsoft'un yeni bebeğini tanıtan adam olarak da tanıyabileceğiniz Don Mattrick'in Microsoft'tan istifa edebileceği iddia edildi. AllThingsD'nin iddiasına göre Microsoft'un İnteraktif Eğlence departmanının başı Mattrick Amerikan devini bırakıp sosyal oyun yapımcısı Zynga'nın başına geçecek. Bu hamlenin Xbox One'ın son durumu ile ilgili olmadığı, ünlü yöneticinin Zynga ile uzun süredir müzakere aşamasında olduğu da söylenenler arasında.

Microsoft'ta deprem istifa
GÜNCELLEME: Dün gece saatlerinde borsanın Amerika'da kapanmasıyla birlikte Mattrick'in istifası resmen açıklandı. Don Mattrick artık Microsoft'ın İnteraktif Eğlence departmanının, yani özet olarak Xbox'ın başı olmayacak. Mattrick'in yeni evi resmen FarmVille'in yapımcısı Zynga. Bu aşamadan sonra söylenenler Microsoft içerisinde yeni bir yapılanma olacağı ve İnteraktif Eğlence departmanının birkaç departmanla daha birleşerek "Cihazlar" isminde yeni bir departmana evrileceği. Bu departmanda akıllı telefonların ve benzeri cihazların da Xbox ile birlikte idame ettirileceği söyleniyor. Henüz bir isim ise telaffuz edilmedi.
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 05:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×