Microsoft'tan Cyberpunk 2077, Anthem ve Battlefield 5 atağı

Microsoft'tan Cyberpunk 2077, Anthem ve Battlefield 5 atağı

Furkan Güler
Furkan Güler 5.04.2018 - 14:48
Microsoft hala Sony'nin en büyük rakibi konumunda.

Xbox One ile sekizinci jenerasyon konsol neslinde Sony'nin PlayStation 4'ünün gerisinde kalan Microsoft, halen video oyun sektörünü bırakmış değil. Son olarak Xbox One X ile sektörü yoklayan firma, konsola özel oyun konusunda maalesef hala bekleneni veremiyor. Ancak ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre firma şu anda başka ve büyük işlerin peşinde. Xbox One X sızıntısı sayesinde ünlü olan Rectify Gaming, Twitter hesabından Microsoft'un ilerleyen dönemlerde çıkacak büyük oyunların reklam haklarını satın aldığını iddia etti.

Microsoft, büyük oyunların reklam haklarını satın aldı

Söylentiye göre Microsoft'un reklam haklarını satın aldığı oyunlar şu şekilde,

- Borderlands 3
- Cyberpunk 2077
- Splinter Cell
- Battlefield V
- Madden
- Anthem

Ancak bu oyunların Xbox One platformuna özel olmayacağını belirtelim. Yani eğer söylenti doğru çıkarsa, oyunların reklam kampanyalarında Xbox markasının vurgusunu bol bol göreceğiz. Böylelikle Microsoft'un bu hamlesi sayesinde, kendisini birinci parti oyunlar yerine üçüncü parti oyunlara bağladığını da anlayabiliyoruz. Yani firma, Xbox One X'in gücünü de ön plana çıkartarak, üçüncü parti oyunların desteğiyle konsolunu sattırmaya çalışacak gibi gözüküyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 04:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
rebitek
rebitek 6.04.2018 00:38
Aradaki splinter cell i görmedim sanmayın ;)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2018 18:56
Konsol dünyasında sony'nin tek rakibi şuan nintendo. Onlarda zaten aynı kulvarda değil diyebiliriz. Microsoft Sony'nin en büyük rakibi felan hikaye. Bu oyunları E3'te suncaklar sonra pcye'de psye'de çıkçak. Ne anlamı var bunun. Son 2 senedir Sony'nin rakibi yok konsol dünyasında.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2018 18:40
başkalarının oyunlarında microsoft var diye gidip millet xbox mı alacak :D yeni birşeyler yapalım demiyorlar anca salak salak şeylerle uğraşıyorlar,sonyi örnek alsınlar azcık,tek ele gidiyor piyasa
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2018 18:21
Oyun çıkaramıyorlar bari, reklamlarından ekmek yiyelim mi diyorlar?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2018 15:32
yahu ne yapayım reklamı,bunları uzaylılarmı yönetiyor anlamak güç,koskoca firmasın git xboxonex için tekardan scaleboundu geliştir,birde multiplayer yap alsana tadından yenmeyecek konsol satışı,salak bu firmalar salak özellikle microsoft
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×