1/4

Microsoft'tan Merthan Kaleli anlatıyor

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
PC ve Xbox 360 cephesinden merak edilen yanıtlar
Xbox 360, oyunculara sunduğu bir çok özelliği ve uygun fiyatıyla, yüksek performansta oyun oynayabilme imkanı sağlıyor. Nitekim konsol satış rakamları da, Xbox 360’ın ne denli ilgi gördüğünü kanıtlıyor. Sürekli dedikodularını duyar olmuştuk ki, artık televizyonlarda bile Xbox 360’ın ülkemize gelebileceğinden söz ediliyordu; hatta kesin bir tarih olmasa da, “şu zamanda gelmesi muhtemel” gibi açıklamalar geliyordu. Sonuç olarak, yıllardır dünya piyasalarında var olan Xbox 360, halen daha ülkemizde resmi olarak satışa sunulmuş değil...

Microsoft'tan Merthan Kaleli anlatıyor
Merlin'in Kazanı olarak, Microsoft’un ürün ve servisleri üzerine, sevgili Merthan Kaleli’ye (Eğlence & Cihazlar Departmanı Yöneticisi) sorularımızı yönelttik.

Merlin'in Kazanı (MK): Microsoft, Türkiye pazarına Xbox 360’ı sokmayı düşünüyor mu? Belirlediği bir tarih aralığı var mı? Şüphesiz ülkemizde Xbox 360 kullanan binlerce oyuncu var, ama bir o kadar oyuncu da konsolun resmi olarak ülkemize gelmesini ve gerektiğinde bu sayede teknik servislerinden de kolaylıkla yararlanabileceğini düşünüyor. Bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?

Merthan Kaleli "Eğlence & Cihazlar Departmanı Yöneticisi" (MEK): Xbox 360’ın lansmanı, geçen sene Kasım olarak planlanmıştı, ancak ertelendi. Yeni tarihi henüz belirlemedik. Lansman tarihinden önce de herhangi bir fiyat duyurmuyoruz!

Teknik servisten faydalanmak isteyen tüketicilere ürünü lanse etmeden destek veremiyoruz. Bu gibi durumlarda tüketicinin ürünü satın aldığı noktadan teknik servisi sorgulamasını öneriyoruz.

MK: Türkiye’de resmi olarak satılan konsol fiyatları ve orijinal oyun fiyatları, yine ülkemiz ekonomik şartlarını göz önüne alırsak, sizce uygun mu? Microsoft, Türkiye pazarına Xbox 360’ı sokması halinde, cihazın satış fiyatının yanı sıra, oyunlarının maliyetleri üzerine çalışmalar da yapabilir mi?

MEK: ÖTV ve KDV rakamları, konsol ürünlerini yurtdışındaki fiyatlardan daha yüksek konumluyor. Fiyatlar konusunda herhangi bir çalışma şu an yürütülmedi. Bu konuya cevap vermemiz mümkün değil.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×