Microsoft'tan yeni bir mağaza geliyor!

Ali Demirci 28.09.2013 - 19:11
Windows ve Windows Phone’da ortak olarak kullanılacak
Microsoft, Windows ve Windows Phone için kullanılan mağazalarını tek bir ortak mağazada birleştirmeyi planlıyor. Microsoft'un "işletim sistemleri grubu başkanı" olan Terry Myerson geçtiğimiz gün yüzlerce Microsoft çalışanının katıldığı bir toplantıda bu kararı aldıklarını açıkladı.

Myerson'ın "sonraki sürümler" şeklinde nitelendirişinden Windows Phone 8.1 ve Windows 8.1 için yayınlanacak olan özel bir güncelleme ile bu sistemin aktif olacağını anlamamız güç değil. Bu güncellemeler 2014'ün ilkbahar aylarında gelmesi bekleniyor…

Microsoft'tan yeni bir mağaza geliyor!
Myerson bu ortak mağazanın nasıl çalışacağını ve Windows Phone uygulamalarının Windows üzerine nasıl bir model ile entegre edileceği hakkında bilgi vermedi. Ancak önceki açıklamalarından anlaşılacağı gibi Microsoft'un Windows ARM tabletlerine yönelik bir eğilimi söz konusu.

Microsoft'un Apple'ın "App Store" modeline benzer bir düzenek oluşturmasına mümkün gözüyle bakılıyor. Yani tablet için yazılan uygulamalar telefonlarda çalışmazken, telefon için yazılan uygulamalar tabletler için çalışabilir hale getirilebilinecek. Myerson bu konu hakkında daha önce yaptığı bir açıklamada "bütün uygulamaları cihazlarımızı kullanan tüm kullanıcılara ulaştırabilmeliyiz" şeklinde konuşmuştu.

Görünüşe bakılırsa bundan sonra çıkacak olan Windows güncellemelerinde ne olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 21:06
Kalan Karakter: 300 Gönder
Microsoft'tan yeni bir mağaza geliyor!
İlginizi Çekebilir