Microsoft'un X360 kârı düşüyor

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Microsoft'un X360 kârı düşüyor
Microsoft'tan iyi haberleri duymaya alışmışken bu aralar Yeni Nesil konsollarıyla ilgili hiç de iyi haberler duymuyoruz. Gerçi ilk çıktığı sıralarda çok yüksek rakamlar söz konusuydu. Mesela Xbox 360 altı milyon adet satmış bulunuyor. Ayrıca 4 milyon da Xbox Live kullanıcısı mevcut.

Ortalama olarak Microsoft geçen yılın Temmuz - Eylül döneminde 10,80 milyar dolar elde etti. Bu % 11'lik bir yıllık büyüme anlamına geliyor. Bu da 4.07 milyar dolarlık bir kar anlamına geliyor. Ama geçen yılın aynı döneminde ise 4.47 milyar dolarlık bir kar söz konusuydu.

Ama şu anki gerçekler öyle değil, çünkü yeni nesil konsollar piyasasında Xbox 360 tek olduğu için böyle bir rakam oluştu, oysa önümüzdeki aylarda Nintendo'nun Wii konsolu ve Playstation 3 piyasaya girdiğinde bakalım aynı artışı yakalayabilecek mi? Bunu biz kullanıcılar belirleyeceğiz sanırım.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2022 23:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft'un X360 kârı düşüyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×