1/3

Middle Earth: Shadow of War

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 10.10.2017 - 18:57
Sauron! Aç kapıyı ben geldim.
Platformlar PC, PlayStation 4, XBox One
Middle Earth: Shadow of War
  • Yapımcı - Yayıncı Monolith - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Macera,Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 80
21 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%74
Artılar - Epik kale savaşları - Devasa Mordor haritası - Grafikler - Karakter mekanikleri
Eksiler - Yetersiz yan karakterler - Yavaş arayüz

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yüzyılımızdaki etkisi kesinlikle tartışılamazdır. Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi'ni beyaz perdeye taşıması ile birlikte bir kültür haline gelen seri için birden çok da video oyunu yapılmıştır. Bu yapımların her biri için başarılı diyemeyiz ancak, The Battle for Middle-earth, Return of the King ve Conquest gibi başarılı oyunları bulunuyor. Oyuncuların ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarının uzun süredir beklediği türde bir LOTR oyunu ise 2014 yılında Monolith ve Warner Bros.'dan gelmişti. Middle-earth: Shadow of Mordor isimli bu oyun ne kadar oynanış bakımından Assassin's Creed ve Batman Arkham serisine benzetilse de kendisini kanıtlamış ve en başarılı oyunlar arasında girmeyi başarmıştır. Bildiğimiz ve sevdiğimiz Orta Dünya'da Talion isimli bir Ranger'ın hikayesini bize anlatıyordu. Gondor'un elinde bulundurduğu Mordor'u tekrar ele geçiren Sauron, Talion ve ailesini oracıkta öldürtüyordu. İntikam ateşi ile yanıp tutuşan Talion, Wrath dediğimiz araf tarzı bir yerde eski bir Elf demircisi olan Celebrimbor ile bir olup. Sauron'u Mordor'da aramaya başlıyordu.

Middle Earth: Shadow of War

Middle-Earth: Shadow of War incelemesi

Aradan üç yıl geçti ve Talion'un hikayesi Shadow of War ile devam ediyor. İlk oyunun sonunda hikaye yeni bir yüzük yapılması gerektiğini söyleyerek bizi oracıkta bırakmıştı. Tam olarak kaldığı yerden devam eden Shadow of War, Celebrimbor ve Talion'u Mount Doom'un ortasında yeni bir yüzük döverken gösteriyor. Buradan sonra ise maceramız tekrar başlıyor. Shadow of Mordor'da olduğu gibi boş bir arazi yerine, Mordor'da bulunan kale şehirlerde Orc'ların canını yakıyoruz. Bu mekanlar arasında Yüzüklerin Efendisi hayranlarına tanıdık gelecek olan Minas Morgul ve Cirith Ungol gibi yerler bulunmakta. Sauron'un tekrar yükselişe geçtiği dönemde geçen oyun, Orc'ların benimsediği Mordor'un tekrar nasıl Sauron'a geçtiğini de gösteriyor.

Middle Earth: Shadow of War

Detaya girmeden önce, Shelob karakterinden bahsedelim. Yüzüklerin Efendisi'nden tanıdığımız örümcek ablamız Shelob, Shadow of War'da çekici mi çekici bir ablamız ve hikayede yeri büyük. Monolith, Shelob'un neden kadın karakter olduğu hakkında epey eleştiri almıştı. Ancak, işin doğrusu Shelob aslında bir örümcek değildir. Kendisi, annesi Ungoliat gibi örümcek formunu kullanan şeytani bir ruhtur. Tolkien'in eserlerine alışkın biriyseniz, karakteri benimsemeniz biraz uzun sürebilir. Tolkien'in dünyasından Shelob dışında, Gollum ve Witch-King ile de hikayemiz sırasında karşılaşıyoruz. Bu karakterler küçük küçük rollere sahip değil, aksine oyunda büyük bir etkisi bulunmakta.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×