1/2

Midnight Club 3: DUB Edition

Alp Abukay
Alp Abukay 3.06.2010 - 12:31
Hızlı temposuyla sizi koltuğunuza çivileyecek...
Platformlar PlayStation 2
Midnight Club 3: DUB Edition
  • Yapımcı - Yayıncı AM2 - Take 2 Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 87
Artılar Eğlenceli oynanış, lisanslı araçlar ve muhteşem müzikler...
Eksiler Atmosfer efektleri devreye girdiğinde, görüntüde karmaşa yaşanıyor. Ayrıca ufakta olsa yavaşlama problemi mevcut.
İkinci oyunuyla büyük patlama yapan Midnight Club serisi, çok hızlı, değişik ve eğlenceliydi. Ancak oyun ilerleyen bölümlerde ciddi şekilde zorlaşıyor ve bir müddet sonra sizi yorgun düşürüyordu. Rockstar ekibi bunu dikkate almış olsa gerek, bu sefer bir önceki eksikleri düzeltmiş ve oynanabilirliği daha yüksek bir oyun yaratmış. Ayrıca ünlü araba dergisi DUB ile anlaşarak, bu keyifli oyunu dahada başarılı bir hale getirmiş.

MC3: DUB Edition’da artık lisanslı arabalar mevcut. Bir önceki seride ki gibi sadece motorsikletler ve arabalar diye ikiye ayrılmıyor. Özellikle motorsikletler de çeşitlilik söz konusu; superbike, chopper gibi kendi içinde sınıflara ayrılan motorsikletler var. Bu seride en yeni olan özelliklerden biri de beygir gücü yüksek (muscle car), kamyonetler, SUV ve lüks arabaların eklenmiş olması.

Güç elinizde

Araçların kategorilere ayrılmasının elbette bir sebebi var, hemen açıklamak gerekirse oyun içerisinde kullandığınız aracın sınıfına göre aracınızın ekstra gücü oluyor. Bunlar; Agro, Roar ve Zone. Dilerseniz bu özel güçleri bir inceleyelim.

Agro: Sadece SUV, Sportif kamyonetler ve lüks arabaların alabildiği Agro, çalıştırıldığında aracınızı dokunulmaz hale getirdiği gibi, önünüze çıkacak olan araçları ileriye doğru fırlatmanıza yarıyor. En güzel yanı da çarpma esnasında hızınızda herhangi bir düşüşün yaşanmaması. Bu güç sınırsız değil, dolayısıyla bu gücü doldurabilmeniz için trafikte cisimlere çarpmamanız yeterli olacaktır.

Roar: Bu kelime size kükremeyi anımsatabilir aslında bu anlamda düşünebileceğiniz bu güç ile yolda ilerlerken kullandığınızda belirli bir alandaki tüm araçların sağa sola dağılmasına yol açıyor, böylelikle önünüz ve çevreniz boşaldığı için çarpma riskini de azaltmış oluyorsunuz. Bu gücü sadece beygir gücü yüksek Amerikan arabaları ve Chopper’lar kullanabiliyor. Bu gücü doldurmak için aracınızı kaydırarak (drift) kullanmanız yeterli.

Zone: Bu özelliği trafikte makaslara giren arkadaşlar çok sevecek. Gerçek hayatta yapamayacakları ama burada çok işlerine yarayacak bir özellik. Zone özelliğini kullandığınız anda zaman adeta yavaşlıyor ve belli bir süre, araçların arasından dans ederek rahatça sıyrılabiliyorsunuz. Çok yoğun trafikte işe yaradığı bir gerçek. Bu özelliği egzotik spor arabaları ve hız motorları kullanabiliyor. Bunu doldurmak içinse trafikte düzgünce kullanmak yeterli. Bu özellik diğer özelliklerle kıyaslandığında biraz sönük kalsa da, bazen yarışı kazanmanıza yardımcı oluyor. Özellikle bitime metreler kala finish çizgisini geçmek için.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×