1/2

Midnight Club 3: Dub Edition

Ata Benli
Ata Benli 3.06.2010 - 12:31
PSP'de yarış oynamanın gerçek zevki burada.
Platformlar PSP
Midnight Club 3: Dub Edition
  • Yapımcı - Yayıncı Rockstar Games - Rockstar Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 90
Artılar Muhteşem müzikler. Lisanslı araçlar. Uzun süren oynanım
Eksiler Loading süreleri çok uzun. Çok nesne bulunan ortamlarda yavaşlama mevcut.

Yazıma “PSP’nin en iyi yarış oyunu” diye başlasam yeterince açıklayıcı olurdu sanırım. Ama bunun yerine kelimeleri uzatıp, oyunu daha detaylı anlatmak görevim. Öncelikle Rockstar firmasına buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle güzel oyunlar için harcanan emeğin hakkını yiyemeyiz. Hız, heyecan, lisanslı araçlar, boost, müzik, ne ararsanız var bu oyunda. Hadi o zaman Midnight Club 3: Dub Edition’un PSP çıkarmasına bakalım.

Open -> Game -> UMD -> Midnight Club 3: Dub Edition

Oyunumuz açıldığında karşılaştığımız menü PS2’deki menü ile aynı, fakat her opsiyondan sonra ayrı bir sokağa veya binaya doğru uçmuyoruz. Bu da PSP’yi fazla yormamak için olsa gerek. Hemen bir kullanıcı yaratıp Kariyer modumuza giriyoruz. Giriş o giriş...

5 Dakika sonra...

Aracımı seçtim ve bir daha loading ekranı önüme geldi. Loading süresi 5 dk sürdü. İlk şoku atlattım. Bir ara PSP takıldı herhalde diye düşünmeye başlamıştım. Fakat gördüklerim, 5 dk loading’e değdi. Sol alt köşede aynı Need For Speed Underground 2’deki gibi bir harita var. Üzerinde çeşitli yarış noktaları ve sizin gibi bireysel dolaşan yarışçıların işaretlendiği bir harita bu. Select tuşuyla haritanın büyük haline bakabiliyorsunuz. X tuşu gaz, R tuşu el freni, Kare tuşu nitro (boost), Üçgen tuşu ise geri vites. Analog ile sağa ve sola dönüyorsunuz. Sol ok tuşu ile müziği değiştirebiliyorsunuz. Haritadaki herhangi bir yarış noktasına geldiğinizde, yukarı tuşuyla da yarışa gidiyorsunuz. Gidiş o gidiş...

3 Dakika sonra...

Yarışa başladık. Yoldaki checkpoint noktalarından geçerek yarışı bitirmek amacımız. Oyunda araçlar 3 sınıfa ayrılmış.

Bunlardan ilki Agro. Ağır araçlar bu sınıfa giriyor. Agronun özelliği O tuşuna basıldığında Aracınız dokunulmaz oluyor ve çarptığınız aracı kenara atıyor. Tabi bunu her zaman kullanamıyorsunuz. Etraftaki nesnelere çarparak yada sürterek Agro meter’ınızı doldurabilirsiniz.

Diğer ikinci sınıfımız da Roar. Motor gücü yüksek araçlar Roar’dan yararlanabiliyor. Bunun özelliği de çalıştırıldığında önünüzdeki araçlar etrafa dağılıyor ve geçmeniz için önünüzde yer açılıyor. Roar meter’ınızı doldurmak için aracınızı drift (kaydırarak) kullanmanız yeterli.

Son sınıfımızda Zone. Kim yarışırken zamanı yavaşlatıp araçların arasından süzülmek ister? Tabi ki spor araçlar ve motorsikletler. Bu özelliği sadece düzgün araç kullanarak kazanabiliyorsunuz.

Grafikler Muhteşem!

PSP’de gördüğüm en iyi grafiklere sahip Midnight Club 3: Dub Edition. Loading sürelerinin uzunluğu da bundan kaynaklanıyor. Grafikler PS2’yi aratmayacak kadar güzel. Nitro kullanırken sağa ve sola dönmek oyunu biraz yavaşlatıyor, ancak bu olması gereken bir şey. PSP bugünkü teknoloji ile daha iyisini yapamaz.

Soundtrack Olağanüstü!

PS2’deki soundtrack aynen PSP’ye aktarılmış. 50 Cent, Sean Paul, G-Unit, Fat Joe gibi isimler ve gruplar yer alıyor. Araç sesleri ve atmosfer de bundan geri kalmıyor.

Garajımızda aracımızı modifiye edebiliyoruz. NFSU 2 kadar geniş bir içeriğe sahip olmasa da yeterli sayıda modifiye etme olanağınız mevcut. Bunun yanısıra aracınıza Vinyl ekleyebiliyorsunuz.

Midnight Club 3: Dub Edition PSP’de sınırlarını zorlamak isteyenlerin ve her yerde bu zevki yaşamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir oyun. PS2’den daha mı güzel? Bence evet.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×