1/2

Midnight Club: Los Angeles

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Midnight Club kaldığı yerden devam ediyor
Platformlar XBox 360
Midnight Club: Los Angeles
  • Yapımcı - Yayıncı Rockstar Games - Rockstar Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 63
Artılar Eğlenceli ve hızlı oynanışı, müzikleri, GPS menüsü
Eksiler Yapay zekadaki hatalar, geliştirilmemiş grafikleri, klasik oynanışı
Midnight Club’ın benim sevdiğim yapımlar arasında yeri ayrıdır. Herşeyden önce Rockstar firmasına gönülden bağım var. Az ama çok kaliteli oyunlar yapıyorlar. Serinin diğer 3 oyununu pek çoğumuz hatırlamaz. En çok akılda kalan Midnight Club 3: DUB Edition yapımıdır. Özellikle ilk Xbox sahipleri çok iyi anımsarlar ne kadar hızlı oynandığını ve grafiklerinin ne denli temiz olduğunu. Şimdi ise aradan geçen yıllardan sonra elimizde Xbox360, Playstation 3 gibi canavarlar varken acaba Midnight Club: Los Angeles zamana ayak uydurabildi mi?

Yarışçının gece hayatı

Oyunumuzun temel mantığı gayet basit. Açıyorsunuz haritanızı önünüze, şehrin etrafında gezinen yarışçılardan birini gözünüze kestiriyorsunuz, gidip yanına uzun farlarınızı yaktığınızda sizi yarışacağınız yere götürüyor ve yarış başlıyor. Şeytan her zamanki gibi ayrıntılarda gizli. Öncelikle GPS sistemi şahane olmuş. Aynı Google Earth gibi haritayı tepeden ya da yatay bakış açısı ile izleyebiliyorsunuz. Tuşa bastığınız an kamera arabanızdan uzaklaşarak gökyüzüne kadar çıkıyor ve etrafınızda olanları rahatlıkla görebiliyorsunuz. İstediğiniz yarışı seçip aynı hız ile kamera geri geliyor ve oyuna devam ediyorsunuz. Çok başarılı bir görsellik hazırlanmış. Haritada gözüken renkler yarışların zorluk seviyelerini belirtiyor. Genel olarak zorluk seviyesi belirtilmemiş sadece bu renkler kullanılmış. Yarış türleri olarak bilinenlerin yanında otoyolda o yoğun trafikte kapışma, emanet arabaları belirtilen yere çok kısa zamanda ve en az hasarla yetiştirme gibi yeni modlar da eklenmiş. Yarış kazandıkça biriken saygınlık puanıyla yeni yarışlar açılıyor, para ile ise hem aracınıza modifiye yapabiliyor hem de yeni araçlar satın alabiliyorsunuz.

Süper kahraman yetenekleri

Bir Midnight Club klasiği olan özel yeteneklerde oyundan çıkartılmamış. Kaza yapmadığınız sürece dolan bu sizin seçtiğiniz yetenekler ile anlık yarışı yavaşlatabilir, korna ile önünüzdeki araçları dağıtabilir, çarpa çarpa ilerlerken hiç hız kaybetmeyebilir ya da yeni eklenen elektronik şok ile çevrenizdekileri anlık durdurabilirsiniz. Bunların dışında rakibinizi tampon tampona izlerken nitro doldurabilir ve anlık hızlanmalar ile çıkış yapabilirsiniz. Midnight Club: Los Angeles’da lisanslı olarak aralarında Nissan, Mazda, Mitsubishi, Mercedes, Dodge gibi tanınmış firmaların bulunduğu tam 43 araba ve Ducaki ile Kawasaki’nin bulunduğu 3 adet motosiklet var. Araçlar eskisi gibi spor, lüks, egzotik, klasik olarak sınıflandırılmış. Farklı sınıflarda yarışmak için mutlaka o sınıfa ait aracınız olması gerekiyor. Fakat oyunda hasar modellemesi maddi olarak canınızı çok yakıyor. Yarışta ya da şehri turlarken bile yaptığınız kazaların tamiri için yüzlerce dolarınız gidiyor. Hal böyleyken ne kadar temiz yarışlar çıkartırsanız o kadar para biriktirebiliyorsunuz. Kaza yaptıkça oyunu reset’leseniz bile yinede paranız düşüyor. Yarış sırasında ise çok dikkatli olmak gerekiyor. Etrafta park etmiş arabalar, yerinden sökülmeyen ağaçlar, beton etkisi yapan direkler sizin en büyük düşmanlarınız oluyor. Tek bir kazanızda rakipleriniz sizi geçiyor ve yetişmek çok zor oluyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×