Mikro ödemeler Destiny 2'yi bitirdi

Mikro ödemeler Destiny 2'yi bitirdi

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 24.01.2018 - 16:50
Mikro ödemeler oyuncuların canını sıktı

Destiny 2 son aylarda büyük problemler ile yüzleşmekte. Bunun ilk sebebi oyunun ilk ek paketi olan Curse of Osiris'ın büyük bir hayal kırıklığı olması ve sonrasında oyuncuların canını sıkan mikro ödemeler. Konsolda istediği başarıya ulaşamayan oyun, PC''de biraz da olsa toparlamıştı. Ancak, sonrasında oyunun devamlılık ile yaşadığı problemler oyuncuların Destiny 2'yi terk etmesi ile sonuçlanmıştı.

Mikro ödemeler Destiny 2'yi bitirdi

Mikro ödemeler konusunda ilk başta sorun yaşamayan Destiny 2, yılbaşı etkinliği olan the Dawning ile oyuncuların sabrını taşırdı. Etkinliğe özel olarak oyuna eklenen ekipmanlar ve kozmetik içerikler etkinlik boyunca oyuncular tarafından tartışıldı. Bunun sebebi ise Dawning'in sahip olduğu oyun modlarının yeteri kadar ödül vermemesi ve oyuncuları etkinlik için olan özel içeriklere para harcamaya teşvik etmesi. Oyunun başarısızlığına ve hayal kırıklığına rağmen sahip olduğu çekirdek oyuncuyu da mikro ödemeler yüzünden kaybetmeye başlayan Bungie, kara kara düşünüyor. Analistler de bu konuda aynı fikirde. Yılbaşı ile birlikte dibe vuran oyun, yakın zamanda ölü bir oyuna dönüşebilir. Bakalım, Bungie ve Activision bu konu ile ilgili neler planlıyor?

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2020 00:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 25.01.2018 11:28
sadece indie oyun alacaksın ve bu heriflerinkini ya almayacak yada korsan alıp sömüreceksin bunları.belki o zaman(sanmıyorum)empati kurarlar.artık oyun satılmıyor mübarek.herkez kumarhane yapma peşinde.
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 23:16
Tamam da ryu gardaş devuno belası izin vermiyor ki. Hasan kriid oynucuh bak oynayamüyük :( Hak eden oyuna parasını bam bam bam. O başka.. ama böylesine :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
Archkin
Archkin 25.01.2018 13:00
Oyuncular içinden bazı şeylerden rahatsız olup tepki verenlerin seslerini duyuracak kadar çok olması şaşırttı. ''Ne tarafa domalalalım''cılar baskın gelir diye düşünmüştüm.
Kalan Karakter : 300 Gönder
makaleLe
makaleLe 25.01.2018 03:04
Bungie, Bioware, Remedy... Üstatlar yapar, parayı tutan el bozar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2018 19:30
DEstiny saçmalıktan başka bir şey değil zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2018 19:28
Oyunun kendisi çok hoşuma gitmesi ve deli gibi beklememe rağmen almama nedenim içeriğinin çok az olması ve bu az olan içeriğin kısa süre sonra para ile gelmesi. Resmen yolacaklardı insanları. Aferim efsane olabilecekken,bu kadar insan beklerken bu salaklık güzel hareket. Beter olsunlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×