Minecraft dünyasıyla oluştulan reklam kampanyaları yasaklandı!

Minecraft dünyasıyla oluştulan reklam kampanyaları yasaklandı!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 1.06.2016 - 19:28
Artık mod yaparken ve sunucu açarken çok daha dikkatli olunması gerekiyor
Minecraft'ın ne kadar büyük bir kitleye ulaştığını artık oyun dünyasına en uzak insanlar bile biliyor. Yani oturup bunu konuşmaya, defalarca satış rakamlarını dile getirmeye gerek yok. Ama bu popüleritenin bazı markaların çok hoşuna gittiğinin de farkındayız. Minecraft bir oyun olmasının dışında markalar için de önemli bir reklam aracına dönüşmüş durumda.

İşte Mojang bu olayın fişini çekiyor. Minecraft çıkışından bu yana ilk kez oyuncusuna sınırlamalar koyuyor. Artık reklam değeri taşıdığına inanılan her içerik oyun için yasaklanmış durumda. İçerdiği sınırlamalara kısaca değinmek gerekiyorsa:

Artık oyunda herhangi bir oyunun, şirketin, hizmetin reklamını içeren oyun modu veya sunucu hazırlamak yasak. Örnek olarak: Mesela bir restorant zinciriniz var. Oyuna bu restorantı ekleyip, mod olarak sunamazsınız.

Artık oyunda herhangi bir film veya TV şovunun reklamını yapmak tamamen yasak. Eğer bir film şirketiyseniz Minecraft dünyasını kullanarak kendi kurgunuzu oluşturduğunuz tanıtımlar yapmak, onnla bağlantılı mod veya sunucular açmanız yasak.

Elbette neyin reklama girip neyin girmeyeceğini anlamak zor. Yeni gelen yasaklamanın YouTuber ve yayıncıları çok etkilemeyeceğini öngörsek de ileride ne olur bilinmez.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 13:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2016 11:48
minecraft yapımcıları için iyi.
diğer kişiler için çok yazık olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir