1/2

Minecraft PS4 Edition

Emin Çıtak 30.10.2014 - 16:25
Bir kazma ve sınırsız dünya en büyük hediyedir insana
Platformlar PlayStation 4
Minecraft PS4 Edition
  • Yapımcı - Yayıncı 4J Studios - Sony Interactive Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Macera
Merlin Puanı 85
20 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%75
Artılar Daha büyük dünya, stabil ve performansı yüksek, eğitici arayüz, eşsiz oyun deneyimi
Eksiler Arkadaşlarınızla oynarken ara sıra bağlantı sorunu yaşayabiliyorsunuz
Minecraft bundan tam 5 yıl önce hayatımıza girmiş. Düşünebiliyor musunuz? Tam beş yıl! Beta sürecinden beri popülerliğini bir an bile olsun kaybetmemiş. Ana platformu olan PC her zaman göz bebeği olsa da konsollar ve mobil alanda bile yok  satmış.

Bir oyun bunca zaman nasıl olur da gözden düşmez, gerçekten insanın aklı almıyor. Formülü bu kadar basit bir oyun nasıl olur da böylesine bir çılgınlığa sebep olur?

Cevap belki de “formül” dediğimiz o sihirli karışımda gizlidir. Minecraft’ın asla eskimemesinin en büyük nedeni, bir oyunun sınırları içinde yapabileceğimiz her şeyi “gerçekten” özgürce yapabilmekti, hala da öyle.

Minecraft PS4 Edition
İster 10 yaşında olalım, ister 30 hiç fark etmez. Yaratıcı bir beynin sınırları olmadığının oyun dünyasındaki en büyük kanıtıdır Minecraft.

İnsanlar bu evrende kaleler inşa etti. Hesap makinesi tasarladı, ünlü metaları bile yeniden canlandırdı. Minecraft’ın hiçbir zaman bir sınırı yoktu. Sınırları insanın hayal gücüyle belirlenen bir yapımın bitmesi teknik olarak zaten mümkün değildir.

Oyuncular devasa şehirler yaptılar, hatta birçoğu gerçekten inanılmazdı. Minecraft, kıymetini bilen oyuncular için bekli de dünyanın en önemli oyunlarından birisidir. Gerek grafikleri, gerekse barındırdığı sosyal ortam sebebiyle halen bazı oyuncuların ön yargıyla baktığı bu evren, Microsoft’un da ardından eminim büyümeye devam edecek.


Yeni Nesil Minecraft


Blokların hükmettiği dünyanın PS4 versiyonu bir süre önce elime geçti, hatta kendisiyle alakalı bir de ufak video hazırlamıştım. Onu da şuraya bir yere kondururum, merak eden izler. Burada oturup Minecraft nedir ne değildir diye açıklamayacağım ama genel olarak, Minecraft’ı PC platformunda tercih edenler için, “Yeni nesil ne gibi imkanlar sunuyor?” sorusunun cevabını vermeye çalışacağım.